Bandırma'da Dünya Engelliler Haftası Etkinlikleri Başladı

 Balıkesir'in Bandırma ilçesinde "Dünya Engelliler Haftası" etkinlikleri başladı.

Bandırma Sosyal Hizmetler Merkez Müdürlüğünce engelli derneklerinin temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen program kapsamında Cumhuriyet Alanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Neziha Büyükpolat, törende yaptığı konuşmada, Engelliler Haftası'nda, engellilerin sorunlarına dikkati çekmek, çözümüne katkı sağlamak ve toplumda farkındalık oluşturulmasının amaçlandığını belirterek, "Her insan, yaşamının herhangi bir döneminde engellilikle karşılaşabilir." dedi.

Ayrıca, Tunç Başaran Kültür Merkezi'nde özel gereksinimli bireylerin yaptığı resim ve el sanatları eserlerinden oluşan sergi izlenime sunuldu.

Bandırma Belediye Meclisi Üyesi Fatma Sibel Salı Karabacakoğlu, serginin açılışında yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı:

"Özel dostlarıma diyorum ki kararlı bir şekilde durarak, ne istediğinizi bilerek, kimsenin 'yapamazsın' önyargısına kulak asmayarak ve tüm zorluklara rağmen hayatın içinde daha çok yer alarak bu engellilik durumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Sahip çıkan, çocuklarımızın yanında olan değerli hocalarımızı, çok değerli eli öpülesi annelerimizi tebrik ediyorum."

Serginin açılışı öncesi özel çocuklara birer sertifika takdim edildi.

Muhabir:Ahmet Pesen