Bandırma'da Hırsızlar Kaçtı Jandarma Kovaladı

Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığınca icra edilen "Önleyici Kolluk Faaliyetleri" esnasında; 
Gece geç saatlerde Balıkesir-Bandırma  Devlet karayolunda seyir halinde olan ve durumundan şüphelenilen 10 … …. plakalı beyaz renkli Kia marka araç görevli devriye personeli tarafından durdurulmak istenilmiş, ancak devriyeyi fark eden  10 … … plakalı araç sürücüsü süratle bölgeden uzaklaşmıştır. 
Mevcut durum üzerine yapılan takip sırasında; 10 … …. plakalı araç, Bandırma ilçesi Aksakal mahallesi Doğa caddesinde terk edilmiş vaziyette bulunmuştur.
10 … …. plakalı araç ve sürücüsü hakkında yapılan araştırma sonucunda; aracın Bandırma ilçe merkezinde ikamet eden E.E. isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiş ve aracın kasasında 112 adet demir profil bulunduğu görülmüştür.
10 … …. plakalı aracın kasasında bulunan demir profillerle ilgili olarak bölgede yapılan araştırmada, demir profillerin Bandırma ilçesi Aksakal mahallesinde bulunan Bandırma Karayolları İşletme Şefliğine ait alandan çalındığı ve hırsızlık olayının E.E. (7 ayrı suç kaydı vardır.) ve L.B. (4 ayrı suç kaydı vardır.) isimli şüpheliler tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiştir.
Adli makamların talimatıyla 10 … ….. plakalı araç ve çalıntı profiller muhafaza altına alınarak yediemin teslim edilmiş olup,  E.E. ve L.B. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

BANDIRMA GERÇEK\BALIKESİR VALİLİĞİ