Bandırma'da İşadamlarına FETÖ/PYD 'den Tutuklama

Bandırma'da ve çevre ilçelerde çok sayıda şubesi bulunan bir alişveriş zinciri mağazası sahiplerinin FET/PYD TERÖR ÖRGÜT üyesi oldukları gerekçesiyle tutklandıkları haberi gündeme bomba gibi düştü.
Bandırma’da çevre İl ve ilçelerde alışveriş mağazalar zinciri bulunan iş adamı Y.K. FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütüne finans sağlamak ve örgüt üyeliği şüphelisi olarak, tutuklandı.
Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY’ ye finansman sağladığı belirlenen iş adamı Y.K. hakkında gözaltı kararı verilmişti. Bunun üzerine operasyon başlatan Bandırma Kaçakçılık ve organize suçlarla Mücadele (KOM) grup amirliğince, şüphelinin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçen dijital verilere el kondu. Bandırma ilçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Y.K, emniyetteki işlemlerinin ardından akşam saatlerinde Bandırma Adalet Sarayı’na getirildi. Savcılığın  tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk ettiği iş adamı Y.K. mahkemede alınan ifadesinin ardından FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne finans sağlamak ve örgüt üyeliğinden tutuklandı.

Bilindiği gibi  Şubat ayında Balıkesir'de 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden fetö silahlı terör örgütü duruşmasında 50 sanık yargılanmış  bunların 9'u tutuklu sanıklardan HYS ve Köroğlu mağazaları sahibi  Hüseyin Köroğlu Ayrıca Süleyman Dorukan'a tahliye çıkmıştı.  7 Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmişti.

3

BANDIRMA GERÇEK HABER MERKEZİ ARAŞTIRMA