Bandırma'da Korona Tedbir Denetimleri Başarılı Sonuç Veriyor.

Türkiye'de tatil sezonu sonu ,düğün ve diğer etkinliklerin  artışı ile paralel olarak başta metropol kentler olmak üzere covid -19 vakalarında görülen  nispi artış üzerine  Balıkesir Hıfzısihha kurulunca yeni önlemler açıklanırken Bandırma'da salgına karşı alınan önlemlerin titizlikle takip edilmesi ve denetimlerin vatandaşlarca ciddiyetle takip edilmesi nedeniyle  vakaların yurt ortalamasından düşük seyrettiği gözleniyor.

 Bandırma’da sosyal alanlar restaurant ve kafeler olmak üzere tüm işyerleri titizlikle denetlenirken  denetimlerin gece yarısına kadar sürdüğü gözleniyor. Hafta içinde
Bandırma’da  yapılan denetimlere 20 ekip ve 80 emniyet  personeli katıldığı  ve denetimlere aralıksız devam edildiği belirtildi.
Bandırma İlçe Emnyet Müdürlüğü ekplernce yapılan denetimlerde de kafe, restoran, lokanta, çay ocağı, kahvehaneler konaklama tesisleri  incelemeye tabi tutulurken Emniyet birimleri Taksi ve şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarında HES denetimlerinde özellikle hassas davranıyor.  Bandırma’da Covit19 testleri pozitif çıkan 340  kişi evlerinde karantinaya alındığı öğrenilirken karantina şartlarının sıkı kontrol edilmesi nedeniyle sıkıntı yaşanmadığı  ve bu sayının genel ortalamadan düşük olmasının alınan tedbirler neticesi  olduğu kaydedildi  .
11-09-2020