Bandırma'da Transfer Başlıyor!..

BANDIRMASPOR’DA TRANSFER BAŞLIYOR !..

Bundan önceki yazımda,Şampiyon olan Bandımaspor’da sezon öncesi futbolcu transferlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini yazıp yetkilileri uyarmıştım.

Şampiyon olan takımımıza gelmek istiyen Yerli ve Yabancı futbolcular gerek kendileri,gerek yakınları ve Menecerleri aracılığı ile kapımızı çalıp,oynamak istediklerini beyan edeceklerdir,kısacası Başkan ve yöneticilerin telefonları susmayacaktır.Transfer komitesinin işi bir hayli zor.

Bandırma'da şu günlerde Futbol ile ilgili ilgisiz herkes Bandırmaspor’un transferlerde neler yapacağını kimleri kadrosuna katacağını,ve neler yapması gerektiğini konusunda yorum yaparak  birbirleriyle konuşuyorlar.Normaldir. Halk bu konuşur konuşur.Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Benim degönlümde İbrahimoviç var mesela. Ama haddini bilmek gerekli ama.. 

Her Bandırma’lı fikrini özgürce söyleyebilmeli vatandaşın en demokratik hakkıdır.

Vatandaş konuşmaya devam ediyor;Bandırmaspor’umuzun Amatörden 2 inci lige çıkana kadar gecen sürede yöneticilik yapan ve takıma sunduğu ekonomik desteği yanı sıra başkandan sonra gelen yetkili olarak bilinen  herkesin tanıyıp mesleği itibariyle sevdiklerinden  SÜTÇÜ olarak dillendirdiği kardeşimizin  Bandırmaspor’un iç ve dış transfer listesini bizzat  netleştirdiğini,hatta takımda kalacak ve gidecek oyuncuların listesini de Bandırmaspor'un halen Teknik ve Transfer yetkilisine   verdiği halk arasında dilden dile konuşuluyor.

Bilmem doğrudur,bilmem yalandır?!

Kimsenin günahını almak istemem,gerçi Atalarımız “Ateş olmayan yerden,duman çıkmaz”deseler de ben bu hassas konuya şüphe ve endişe ile bakarım. Herkesin bildiği gibi daha önceleri aynı  abinin sütünden dilimiz yandığını için, ayranı bile 'üflü'yerek içmemiz gerektiğini yakın geçmişte sezonlara şampiyonluk parolasıyla başlayıp yanlış pahalı transferlerle başımıza  ne geldiğini cümle alem biliyor.

Yok efendim sütçü menecerliğe başlamış ta,hatta profesyonel manada hizmet vermesi için dayalı döşeli Büro tutmuş ta..

(içimden ne konuşuyorsun?paran ve çevren varsa sen de yap kıskanma diyeceğim geliyor ama bana ne,beni ilgilendirmiyor)

Ve koltuğunun altında yerli yabancı futbolcuların bilgilerinin bulunduğu Laptop Bilgisayarı ile geziyormuş ta, ve " bu işte yöneticilik dönemlerinde kazandığı bilgi, beceri,pazarlık,ve Profesyonel Futbolu bilen ve tüm Türkiye deki menecerlerle olan dostluğu yanı sıra ülkemizde ki tüm oyuncuları tanıması da büyük bir avantaj olarak gözüküyor aslında hakkıdır yani " diyorlar.

SÜTÇÜ beyefendinin  yönetim kurulunda olduğu dönemde de Bandırmasporlu Sertaç Çam ve Doğan Karakuş’u kiralık verip,yerlerine Eren Görür ve Hurşut kardeşimizi takımımıza kazandırılmasında ki büyük emeği,Bandırma'lı ve Bandırmaspor'lu taraftarlarımız bildiği gibi,bu pozitif ve akıl dolu atraksyonu sonrası Türkiye spor kamu oyu  asbaşkanımızı  daha iyi tanımıştı..Bunun aksini düşünmek abesle iştigal olur diyenlerde oldukça fazla.

*

Bandırmaspor’umuzun Kayseri'de Gümüşhanespor ile oynadığı Final maçına eski başkan ve asbaşkan bildiğimiz gibi davet edilmelerine rağmen gelmediler !!.

Halbuki uçakta yerleri hazırdı.

Başkan onları bizzat telefonla arayarak mutluluğa ve sevince ortak olmalarını istemiş. Diyorlar.

"Kardeşim Bandırma'da asansörcünün dükkanında gönül verdiğin ! takımının maçını 'Teleskop' ( Periscop) tan izleyeceğine canlı canlı taraftarlarla beraber izleseydin daha iyi olmaz mıydı,?

Biliyoruz ki Bandırmasporuz uzakta ki maçlarına defalarca uçak ile gitmiştiniz,(Ne oldu,yoksa yeni başkanın 8 ayda kazandığı 2 kupa mı sizlerin gerilmesine sebeb oldu?Oysa daha dün sizde bu yönetimin içinde değilmiydiniz,ne oldu yoksa bizim bilmediğimiz başka bişeyler mi var"  diye muzırlık yapan  vatandaşa söyleyecek söz bulamadım, günahın başına kem sözlü !

Vatandaş devam ediyor soruyor az buçuk aklınca  ?

Belediye Başkanı,Kaymakam,Erdek,Gönen Belediye başkanları,Bandırmaspor Başkanı ,Bandırma ve Balıkesir iş adamları,Sivil toplum örgütleri başkan yöneticileri ve Muhtarlarımız,basın ve yediden yetmişe genç yaşlı tek yürek olmuş Bandırma Halkı Kayseri Kadir Has Stadyumunda türübünlerde yerini almışken sizleri gözlerimiz buğulu buğulu aradı. İnanın gelseydiniz,o vefakar seyirci sizin bu ahdı vefanızı taktir ederdi ve sizi alkışlardı diyen vatandaşa söyleyecek söz bulamadım. Sadece fazla uzatmasın diye "haklısın kardeşim" dedim.

Ne yapalım şimdi ! Kızıp küplere mi gireyim ağzı olan konuşuyor işte.

Vatandaş özgürce konuşabilmeli,spor ve diğer önemli konularda fikrini söyleyebilmeli,Eleştiri kavga değildir,Eleştiri kültürü olmayan yerde başarı olmaz...

AKSAKKARGA

 

NOT :BU YAZI BİR ÖYKÜDÜR..." Öyküde yer alan olaylar,ve kişiler hayaL ürünüdür,Kentimiz de yaşananlarla hiç bir bağlantı kurulamaz"

MUHARREM ŞEN·29 MAYIS 2016 PAZAR