Bandırmaspor Ankara'da, Vekiller Nerede?

Güçlü lobisiyle Başkent temsilcisi Ankaragücü ile Güney Marmara'nın sahipsiz kentinin kendi yağıyla kavrulan sahipsiz takımı Bandırmaspor'un, Eryaman stadındaki karşılaşması şüphesiz ki; TFF 1. Lig'de haftanın maçıydı. Sahadan galip ayrılanın zirve yolunda çok şeyler kazanacağı bu doksan dakikanın sonunda sevinen Ankaragücü, üzülen biz olduk.
Peki yenilgiyi hakettik mı?..

Kesinlikle HAYIR
Aslanlar gibi mücadele ettik ama ne yazık ki top bizi sevmedi. Biz kaçırdık, rakip attı ve kaybettik, hem de ayakta alkışlanarak. 

Ne yapalım canımız sağolsun derken, burada ki asıl önemli konu, Başkent temsilcisinin camia olarak bu maça çok iyi hazırlanmış olmasıydı.

Valisi, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve Bürokratlarıyla statda yerlerini alırlarken, Bandırmaspor için hayati önem taşıyan bir maçta biz ise sadece Bandırmalıyız pankartı, Başkan Onur Göçmez ve sekiz-on yöneticimizle protokolda yalnız bırakıldık. 
Gözlerimiz seçim zamanı Bandırma sokaklarında oy için çalmadık kapı bırakmayan Balıkesir Milletvekillerini aradı.Ama aldığımız bilgiler doğrultusunda bu arkadaşlarımızın Bandırmaspor'un maçından bi haber olduklarını öğrendik.
Karşımızda Ankara Büyük Şehir Belediyesinin stada ücretsiz olarak taşıdığı onbeş bin taraftarın desteğini alan bir rakip ve bu taraftar baskısından ciddi bir şekilde etkilenen "Ankaragüçlü" oyuncuların agresif hareketlerine prim veren tüm takdir haklarını evsahibinden yana kullanan maçın başında göstermiş olduğu kartlarla Bandırmasporun gardını düşüren bir hakem de olunca maalesef sahadan yenik ayrıldık.

 Yapacak bir şey yok, önümüze bakacağız diyerek maç bitiminden hemen sonra Eryaman stadında karşılaşmayı izleyen bir Bandırmaspor taraftarının sitem dolu paylaşımını sizlerin yorumunuza bırakıyoruz.
"Dün akşam Başkentimiz Ankara'da yalnız bırakılan bir Bandırmaspor vardı. Onbeş bin taraftarın karşısında sahada onbir cesur yürekli Adam, tribünde yirmiye yakın akredite edilmiş Bandırma'lı vardı. Başkanımız, Yönetim Kurulumuz ve görevlimiz dışında bizi sahiplenecek bir tane siyasetçimiz yani bizim oylarımızla seçilen dokuz Balıkesir milletvekilinden birilerini gözlerimiz aradı ama hiç kimse yoktu.Ne yazık ki Bandırmaspor süper lig yolunda Ankara'da yalnız bırakıldı."

07-03-2022/SERHAT OZAR/BANDIRMA