Bandırmaspor Baltok - Pendikspor 5 -1

TFF 2.Lig Kırmızı grupta Bandırmaspor Baltok kendi sahasında Pendikspor'u 5-1 gibi net bir skorla geçerek  alt sıralardan kurtulma adına kendisi için çok önemli 3 puanın sahibi oldu.

Stad Bandırma Eylül

Hakemler: Direnç Tonusluoğlu (8), Murat Tuğberk Curbay(7) Muratcan Ilgaz(8) 4.Hakem Feridun Daldaş

BANDIRMASPOR BALTOK -  Teknik Direktör . Mehmet Nuri Adıgüzel (Ramazan Kurşunlu- 9)

Zülküf Özer (7) Mert Kuleli (7)(Adem Alkaşi (7)), Samet Günhan (6)Yusuf Akyel (9) Üstün Bilgi (8)Mete Sevinç (7)Şevket Güngör(7)Taner Yılmaz (7)cihan Özkaynak(7)Hakan Olkan (7)Halük Türkeri (8)Batuhan (8)

PENDİKSPOR . Teknik Direktör :-

Emre Aydın(5)Erdinç Çepoğlu (7)Fatih Çerlek(5)Ömer Can Sokullu(7)Taha Tunç (5)Mehmet Alaeddinoğlu(6)Ahmet Yazar (5)Oktay Balcı (5)Gökhan Sürücü(5)Ozan Papaker(7)Batuhan Kırdaroğlu(6)

Futbol oynamaya çok uygun şartlarda başlayan müsabakaya hızlı giren ve gol kaçıran  taraf ev sahibi takım oldu. İlerleyen dakikalarda Pendikspor'un önemli bir atağını başarıyla önleyen kaleci Zülküf adeta maçın kader anını yaşattı. 34. Dakika da Cihan Özkaymak'ın pasında Üstün Bilgi uygun durumda topu direğe nişanlayınca dönen topu Halük Türkeri sert bir şutla ağlara gönderdi. Maçın  en başarılı ismi olarak göze çarpan isim Yusuf Akyel oldu. 90 dakika süresince sahanın her yerine ayak basan orta sahada adeta maestro gibi takımı organize eden  Yusuf'un  derinlemesine mükemmel pasına hareketlenen Üstün Bilgi 41. dakika da Bandırmaspor adına 2. golü ağlara gönderdi ve ilk devre 2-0 sona erdi.

İkinci devrede oyunun mutlak hakimi yine Bandırmaspor oldu.48 dakikada  mutlak gol şansında Üstün topu  ileri çıkan kaleci Emre'nin üzerinden aşırtamadı auta gitti.   54. dakikada yine üstün bu kez Halük Türkeri'nin pasında Kaleci Emre'yi de geçerek topu ağlara bıraktı 3-0. Halük 'ün yerine Batuhan Karadeniz'in oyuna  girişi sonrasında kaçan fırsatlar devam etti. 70. dakikada misafir takımın kullandığı serbest atışta defans seyredince Ömer Can Sokullu kafayla topu ağlara gönderdi. 3-1

Ve 76.dakikada Batuhan Karadeniz'in  yine klasik gollerinden birini daha atarak skoru 4-1 'e getirdi. Bir pozisyonda yükselen topa müdahale ederken sakatlanan kaleci Zülküf alkışlarla yerini genç kaleci Mert'e bıraktıktan sonra soldan gelişen atakta  Adem'in yerine oyuna dahil olan Deniz Ataç 82.dakikada  müsabakanın skorunu tayin etti.. 5-1 

Play-off mücadelesi veren Pendikspor Bandırma'ya eksik kadro ve Teknik Direktör'den yoksun olarak Bandırma'ya  gelirken kaybettiği 3 puanla play-off umudunu ileriki haftalara taşıdı. Az sayıda Pendikspor taraftarı ise takımlarını protesto ederek  sahayı on dakika erken terketti. Hafta arası yapılan müsabakadan rakiplerinin de puan kaybetmesiyle en karlı çıkan takım olan Bandırmaspor ise net bir skorla kazanılan maçtan sonra  24 puanla sezon başından beri ilk defa düşme hattının üstüne çıkmayı başardı.

BANDIRMA GERÇEK - 06-3-2019 - MAÇ NOTLARI VE PERFORMANS DEĞERLENDİRME MEHMET LEVENTOĞLU - SERHAT OZAR