Bandırmaspor Basın Toplantısında Namık Havutça'dan Merak Edilen Yanıtlar

TFF 2.Lig Kırmızı Grupta Mücadele eden ve hafta sonu deplasmanda Kastamonuspor'la karşılaşacak olan Bandırmaspor; Basın Sözcüsü Namık Havutça ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Koçoğlu ile birlikte Basın Toplantısı gerçekleştirildi.  Namık Havutça gazetecilerin sorularından önce  yaptığı önemli açıklamalarda  transfer yasağının kaldırılmasında başta Başkan Göksel Karlahan Asbaşkan Onur Göçmez Yönetim Kurulu üyemiz Soner Koçoğlu olmak üzere  gösterilen özverili çabaları ve sıkıntıları dile getirirken kulübün mutlaka kurumsallaşması yönünde çabaların öncelik kazanacağını belirtti.

Bandırmaspor'u zenginlerden ordan burdan para dilenen bir kulüp yerine kalıcı kendi gelirleriyle mali idari sportif olarak kurumsallaşmış bir kulüp olması gerektiğinin altını çizen Namık  Havutça, Haziran Genel Kurulunda göreve gelen Bandırmaspor yeni yönetimi öncelikle ilkesel kararlar aldı. Bandırmaspor'un kurumsallaşmaya ihtiyacı var. 17 yeni Transfer ile ligde birinci sırada yer alarak 3,5 Milyon ödeme ve günde 2 kez toplantılarla futbolcularla görüşerek  transfer yasağını kaldırdık. SSK VE vergi borcu yoktur yazısı aldık. Borç batağında gerçekten olağanüstü borçlanmış bir kulüple karşı karşıyayız aralık ayında kulübe bağımsız denetim kuruluşu tarafından finansal ve muhasebe açısından denetim yaptıracaklarını açıklarken , Bundaki gayelerinin  şaibe olduğu demek olmadığını ,devri sabık yapmak geçmişte mücadele etmiş arkadaşlarımızı  eleştirmek olmadığını dile getiren Havutça, “Denetim kendi içinde gelir gider dönmemizi kapsayacak. Buradaki amacımız kulübün daha kurumsallaşması ve eksikliklerimiz giderilmesine yöneliktir Nerde kaçak var nerde finansal yapımız daha verimli olur.. Eksik kusur çıkarmakla değil başarılarımızla konuşulmak istiyoruz. Kastamonuya giden arkadaşlarımızı yüreğimizle desteklemeliyiz. Eski arkadaşlarımızında eleştirilerle değil , verilen emeklere destek ve  katkılarını vermesi lazım ” dedi.

Bandırmaspor iş dünyası tarafından gerekli desteğin verilmediğini dile getiren Havutça, Bandırmaspor tarihinde kayyuma düşmedi.  UCK ve transfer yasağının Göksel Karlahan, Onur Göçmez ve Soner Koçoğlu, Büyükşehir ve İlçe Belediyesinin katkılarıyla aşıldı, Bandırma Belediyesi’nin otopark gelirleri dışında yeni gelir kaynaklarının oluşturulması konusunda iç dinamikleri harekete geçirmesi gerektiğinin altını çizen Havutça, “Bandırmaspor’a akaryakıt istasyonu kazandırılması konusunda Balıkesir ve Bandırma Belediye Meclisinde grubu bulunan siyasi destek bekliyoruz” dedi. Mülkü İnci’nin istifasının ardından boşalan yönetim kurulu üyeliğine yedek üyelerden hiçbirinin atanmadığını dile getiren Havutça, bu konunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını söyledi.

Havutça konuşmasına "Taraftarın takımı sahiplenmesi çok önemli. Şüphesiz eleştiri olacak.Teknik Direktörümüz ile futbolcularımız yavaş yavaş takımın oturmaya başladığını görüyoruz. Başarının geleceğine yürekten inanıyorum. Ama en önemlisi Bandırmaspor'un saygınlığının itibarının korunmasıdır. Spor programlarında adından saygı ile söz edilen kulüptür.Bu bir maraton yarın başka arkadaşların olacak. Bandırmaspor ile ilgili hiç bir şey karanlıkta kalmamalı. Bandırmaspor giderleriyle devasa bir harcama ile karşı karşıyayız. Siyasi partilerimizin ortak kabuluüyle Bandırma Belediyesinde Bandırmaspor'a kalıcı gelir sağlayacak Benzin İstasyonu gibi bir gelir kaynağı oluşturulması şart  gözüküyor" olarak devam ederken Bandırmalı Türkiye çapında olan firmalar Bandırmaspor'a katkı vermek zorundalar.dedi. Havutça Orhan Demir'le ilgili soruya da Yönetim Kurulumuzda arkadaşımızla ilgili  herhangi bir görevlendirme yapılmamıştır. açıklamasını yaptı.

Gazetecilerin benzin istasyonu  ilgili sorusuna yanıt veren Yönetim Kurulu üyesi Koçoğlu İstasyonla ilgili mutabakata varıldığını ancak söz konusu edilen  Batı garajı Erdek çıkışında değilde Bandırma çıkışı istikamtinde yer düşünüldüğünü bu konuda Büyükşehir Belediyesiyle birlikte çalışmaların devam ettiğini söyledi. Koçoğlu yeni yönetimle birlikte kulübe yapılan destek ve yardımların bundan sonra yeni muhasebe ve hesap düzeniyle birlikte kayıt altına alınacağını belirtti. Bandırmalı iş adamlarının yüzde onunun maddi destek verdiğini ifade etti.

BANDIRMA GERÇEK /13-09-2019/ admin HAYRETTİN İLDAM