Bandırmaspor Elinden Kaçırdı

ELİNDEN KAÇIRDI

Erdem ÖZCAN

İlk 10-15 dakikaya bakarsak iki takımda gol peşinde koşuyordu. Zaman zaman sert lodos rüzgârının etkili olduğu Bandırmaspor -İstanbulspor arasında oynanan maçta bazı durgun dakikaları saymazsak zevkli geçti diyebilirim. Burası Bandırma; stadın bulunduğu yer ünlü Pirenlik Kırı...Bazen poyraz rüzgarı, bazen lodos rüzgarı eser. Bu maçta lodos rüzgârı vardı ve dışarı çıkacak topun yönünü değiştirir, arkasına alan kazanırdı. Maçı anlatan spikerler de rüzgardan mutlaka bahsederler.

İki takım da bir an önce gol atayım derdindeydi. Art arda gelen gol pozisyonlarından istifade edemediler. Bandırmaspor’un bana göre önemli bir noksanlığı uzaktan hemen hemen hiç şut atmamalarıydı. Yani şart mı kalenin içine kadar girmek? Bandırmaspor galibiyete daha yakındı ama evinde oynanan maçta elinden kaçırdı sayılır.

Hal böyle olunca Bandırmaspor ligde kendi sahasında ilk kez berabere kalmış oldu. Bandırmaspor daha ilk dakikalardan itibaren hücuma yönelik oyun anlayışıyla olumlu bir görüntü verdi. Sanki iki takım da ayni taktik anlayışı içinde olunca iki kalede de tehlikeli anlar yaşanmış oldu. En önemli pozisyonlar; iki kalecinin de gole izin vermedikleri anlar yanında direkten dönen toplardı. Ama asıl en ciddi pozisyon 88. dakikada Manaj’ın 6 pas içinde kasti bir şekilde düşürülmesiydi.

Bana göre mutlak bir penaltıydı. Hakem “ oyna “ deyince bu kez taraftarların tepkisine neden oldu. Bandırmaspor kalecisi Gökhan ile İstanbulspor kalecisi Muhammed başarılı olunca kalelerden gol sesi çıkmadı. Özellikle Gökhan’ın 50. dakikadaki kurtarışı çok önemliydi. İlk 11 de yer alan Landel çıktığı dakikaya kadar başarılı olmasına rağmen 79. dakikada dışarı alınması iyi olmadı. Hâlbuki istekli oyunuyla çok faydalı oluyordu. İstanbulspor zaman zaman atakları tehlikeli olmasına rağmen Bandırmaspor defansı çok iyi savunma yaptı. 2 sarı kartla kırmızıya dönmesinin ardından oyundan çıkan defansın sağlam ve başarılı oyuncusu Dos Sandos cezalı olması iyi olmadı. Haftaya Türkiye Kupası için Malatyaspor’la karşılaşacak Bandırmaspor’un kayıp oyuncusu oldu.

Uzatmanın son 6 dakikasında da gol çıkmayınca her iki takım birer puana mecburen razı oldular diyebilirim.

27-12-2021/BANDIRMA