Bandırmaspor için benzinlik şart !

Bandırmaspor'un 1.lige çıkması ve geçmişten gelen ağır borç yükü altında olması nedeniyle  kalıcı  ve sürekli gelir kaynağı adına gündeme gelen BENZİN İSTASYONUNA KARŞI çıkışlardaki mazeretleri ibretle izliyoruz. Bir sürü prösedür , mevzuat kıyıkanunu  yönetmelik bahanesi  söylem ve yazılarda gözümüze sokuluyor. 

Bandırmaspor için benzinlik şart 1 tane değil en az 3 adet olmalı ve rantabl yerlerde olmalı. Mevzuatlar sorun çıkarmamalı .

Hepsi aşılacak mevzuatlardır. Verirsin bir şey ve alırsın. Burada alınmak istenen belli ama verilmesi istenen nedir bunu ilerde  anlayacağız. 

Geriye kalıyor köşelerde haberlerde suçlamalar polemikler. Üstelik düşünce ve fikir eleştirisi yerine   fiziksel görünümle  dalga geçme mesleği  emeği aşağılama unsuru  olarak kullanılabilecek kadar kendini küçük düşürmeler. Muharrem Şen zamanında tıpkı Bandırma yı olduğu gibi Bandırmaspor'da da yöneticilik yapmanın  ötesinde biyolojik fanatik bir bordo beyaz tutkunu insan . Bu nedenle bazen hem kendine hem sevdiklerine  zarar da verdiği eleştirel yazılarında  bordo beyaz renklere  aşık birinin   halet-i-ruhiyesini  görebilirsiniz  ve bu durumu Sayın Dalgıç 'ın asla anlayamayacağını ben biliyorum.
Çünkü kendisi Susurluk'lu. 
Bandırmaspor'la hiç tanışmadı. Geçmişten gelen duygusal bağı muhtemelen  yoktur . Yine muhtemelen futbolun  kitleleri  uyuşturan 3 Fden biri olduğuna  inanabilir. Şampiyon olduğumuz sezon süresince statta  görmedim herhangi bir değerlendirmesini de okumadım. İlgisi olmayan konuda Bir zorunluluğu da yok elbette. 
Bu şartlarda Bandırma'da Bandırmaspor'a kaynak   için yapılacak bir benzin istasyonunun ne anlama geleceğini de içselleştirmesi olanaksız..  Bandırmaspor'a gelir sağlacak kalıcı kaynak olacak bir yatırım olarak değil  çevreyi kirletecek bir gereksizlik olarak da görebilir. Hakkıdır. 
Tufan Dalgıç'ın haberinde benzin istasyonunun yeri ile ilgili eleştirisi Ak Partiye yakın  çoklarınca "doğru söylüyor orada benzin istasyonu olmaz burada olur " yorumlarına da neden olmuş.Bu yüzden Ak PARTİ'li yandaş diye suçlamalara muhatap olmuş. Katılmıyorum. Ne alaka ! 

Sayın Dalgıç 'ın dikkatini çekmeyen ne biliyormusunuz ? Belli ki ; Balıkesir'de çok sayıda işlevsiz spor tesisi  boş trübünlerle  beklerken burada  Bandırma'da  seyir değil uygulamalı sporlarla profesyonel spor kulüpleriyle amatörlerle okullarla  madalya  rekoru kıran Bandırma kenti spor tesisleri açısından neden Hakkari ÇUKURCA'dan daha geri farkında değil!!
 
Bandırma Kapalı SPOR SALONU 10 YIL yapılacak  proje geliyor,arsa encümende bütçeye kondu ,parageldi vs OYALANDIRILDI. BELEDİYECE  TAHSİS EDİLEN BEDAVA ARSAYA RAĞMEN. İKTİDAR VE BAKANLIK BİRİMLERİNCE UCUZ MAZERETLERLE GECİKTİRİLİP YILLARCA SÜMENALTI EDİLDİKTEN SONRA toptan iptal edildi.. Sportesisi yapımını üstlenmek isteyen özelsektör kurumlarına da  destek değil köstek olunmuştur. 

Çünkü Bandırma sandıktan çıkan tercihi dolayısıyla TÜM vatandaşları mütemadiyen cezalandırılan bir kent.
Ben 30 yıla ulaşan  Bandırma yaşamımda gözlemim: Bandırma'nın siyasi tercihleri iktidarların intikam bahanesi olmuştur.
Tufan bunu bilemez. Çünkü bunları öğrenmek hissetmek için yeterli zamanı olmadı.

Aristo mantığını  tek geçen  okulların verdiği Gazetecilik diploması bir kentin ruhunu anlamaya yetmez. 
Biraz yaşamak gerekiyor. Zaman gerekiyor.
Bazı kağıt üstü doğrular realitede pekala yanlıştır.  
Bandırma Belediyesinin  Bandırmaspor'a Süper Lig yolunda kalıcı kaynak sağlayacağı kuşkusuz Benzin İstasyonu PROJESİNE  karşı çıkmak BANDIRMASPOR ADINA ! kötüniyetli duruştur.
Orası değil burası olsun geyikleri polemiktir. Oralarda da olsun !. Bandırma içinde ÇOK SAYIDA enerji  istasyonu olmalı. Hiçbir sakıncası yok. İsim hakkı kime ait olacak bizi ilgilendirmiyor. Hizmet gelsin. ON LİRALIK YAKIT İÇİN KENT DIŞINA NEDEN ÇIKILSIN Kİ?
Şu an bulunduğum Rize'de olduğu gibi ve İstanbul'da da sayısız örneklerde gördüğüm gibi pek çok metropol kentte bile yakıt istasyonları kent içindedir. Benim gördüğümü onlar görmüyorlar mı? 
Bu nedenle istasyonun yeri ile ilgili olumsuz görüş bildirenlerin samimiyetine inanmak çok zor.
Belli ki arkasında siyasi kaygılar var. Biz orasını bilmeyiz kim rant elde edecek kim etmeyecek. Gereksiz polemiklerle Belediye'yi aldığı karar üzerinden yıpratma gayreti açık. Yerel medya ve sosyal medyada yorumlar net.
Gazeteci Tufan DALGIÇ'ın köşe yazısı   istasyonun yeri ile ilgili polemik tepki çekecekti ELBETTE.

   
Çünkü 'Bandırmaspor'un bir üst lige çıkma başarısı göstermesi  açıkça söylüyorum Dursun Mirza'nın siyasi  başarı hanesine yazılan altın gol olmuştur. Ve bu somut durum yıllardır hüsranla çıkılan yerel ve genel seçimlerde uğranılan makus yenilgilerin ezikliği içinde olan ve ilk seçimde mutlaka sonucu lehine değiştirmek için seferberlik ilan ederek özveriyle didinen  Ak Parti politbürosunu da zor durumda bırakmıştır. 
Çok açık ve net. Bu durumda Sayın Dalgıç'ın haberine balıklama atlayan çok olmuştur.
 Bandırmaspor'a ek gelir sağlayacak kaynaklara iktidar kanadınca sıcak bakılması eşyanın tabiatına aykırı.  Bandırmaspor'un başarısına endeksli ve hızla yapılması gereken spor tesisleri için  asla gerekli olan desteği alamaz.
İddia ediyorum yapmazlar.
Ama lafa gelince güller gülücükler dağıtılır. Sonuna kadar  destekliyoruz destekleyeceğiz...Derler. Destek her zaman siyasirantla alakalıdır.. bir. Bir şeyverilecekse bedeli istenir ..iki.

Tıpkı kapalı pazaryeri projesine onay çıkarılması karşılığında,  zorunlu  verilen  HACI  EL BEZZAZ CAMİİ KÜLLİYESİ PROJESİNE verilen ONAY  gibi. Sadece bir kişinin karşı şerhi vardır orda.

Bu işler böyle .
Ama realitede bir şey görmeyeceksiniz. İşte ELDE orta çağ standartlarında, ailelerin çocuklarıyla gelebileceği hiç bir standartı  içermeyen konforuyla ucube gibi bir stadımız var.
Bandırmaspor Süper Lige oynayacak !!
400 bin TL stad ödeneği için polemiklere  bakın. Gelen kaynağı kim getirdi muhabbetine üzülmemek elde değil. Belli ki bir gayret var. Yüzme havuzu yapılacak,tenis sahaları isteniyor,kapalı spor salonu yapılacak,gençlere amatörlere saha ve tesisler yapılacak..
Bandırmaspor'un şampiyonluğu zorluyor bunları.
Bandırma Milletvekili olarak; benim gözümde bir proleterya ailesinden kendi güzergahında da olsa mücadeleyle  vekilliğe yükselmeyi başarmış Sayın Sema KIRCI hanımefendiyi ilgiyle izliyorum demiştim. İşte o anlar yaşanıyor şimdi. Zordur. İstesen de bazen istediklerini yaptırmazlar bu ülke de .
*
Diplomalı ve ödüllü gazetecimiz Tufan Dalgıç'ın köşe yazarımız Muharrem Şen'e yönelik hakaretleri  etik dışı bir acemilik işi olmuş.. Balkan kökenli Bandırma eşrafı ve esnafı Muharrem Şen'i Bandırmalılar tanır, Bandırmaspor'lular tanır evet dondurmacıdır aynı zamanda  ..Sayın Dalgıç'ın kişiliğe emeğe yönelik aşağılayıcı uslübu olmamış. Köşe yazarı olmak düşünce ifade etmek için gazetecilik diploması gerekmez. Gazeteciliğin  köşe yazarlığının  ,yazarlığın tarihinde diplomalı çok azdır. Okullu olmak  seviyesizliğe prim vermez. Benim  25 yıllık tanışıklığımda ve yıllardır yazdığı köşeyazılarında kızsamda sevsemde  pek çok kişinin nasırına basarak dile getirdiği fikir ve  düşüncelerini dobradobra kıvırtmadan yazabilen  nadir kalemdir ŞEN.    Ve yıllardır kentle ilgili  yerel gazetelerde İLKHABER ve BANDIRMA GERÇEK gazetesinde yazdığı köşe yazılarında Bandırma ve yöneticiliğini de yaptığı Bandırmaspor ile ilgili konularda asla tarafsız olamadığını hassas olduğunu biliyorum.
Dolayısıyla benzinlik ile ilgili olumsuzluk içeren habere tepki vermesi ve düşüncesini köşe  yazısında ifade etmesi çok doğaldı. Ancak eleştirel yazısına karşı düşünce üretmek yerine   kısa boyluluğundan dolayı Pigme'ye benzeterek hakaret etmek !!!
Aşağılayıcı ırkçılık kokan bir üslup.. Bildiğim tanıdığım naif, romantik ve duygusallığını müzisyen yönüyle dışa vuran   bir kişilikten böylesine ırkçılık ve bedensel aşağılama içeren satırların çıkması olanaksız. Böylesine insanları boyu kısalığından dolayı pigme diye aşağılayan ırkçılık kokan uslup ?Ancak bazılarını çok sevindirdiği çok belli. 
Ve düşündüğüm veya Öyle düşünmek istiyorum. Dolduruşa gelmiş kışkırtılmıştır.
Kimler diyecekseniz?
Diyetisyenler diyelim !

 

MEHMET LEVENTOĞLU