Bandırmaspor Kaderine Terk Edilemez

BANDIRMASPOR KADERİNE TERK EDİLEMEZ!

Zordur Bandırmaspor'u yönetmek çok zordur. 1965 yılından 2009 yılına kadar parasız pulsuz sadece yönetimlerin kendi imkanlarıyla ve Bandırma esnafının imece usulü katkılarıyla ayakta kalmaya çalışan bir armaydı Bandırmaspor. Tek geliri yasak gelene kadar ramazan aylarında oynanan bingo (Tombala) oyunuydu Bir aylık Ramazan geliriyle koca bir sezon kurtulur kimsenin kuruş alacağı kalmazdı ama Bandırmaspor'u yönetenler hiç yılmadı evlerine, iş yerlerine icralar, mahkeme tebligatları gelmesine rağmen Cin Çukuru ruhu, Bandırmaspor sevgisi, herşeyin üstündeydi.

O yıllarda başkanlık,yöneticilik görevinde bulunan bu fedakar insanlar Bandırmaspor sevgisi için yaşadıklarını ve yaşattıklarını çok iyi bilirler.

Peki, 2009 yılından sonra yani Kılkışlı ve arkadaşlarının Bandırmaspor'u amatör bataklığından alıp yeniden profesyonel lige çıkartmalarıyla başlayan süreçte Türkiye liglerinde bir çok takıma nasip olmayan yıllık 4-5 milyon lira sabit otopark gelirleri olmasına rağmen geçen on yılda mali kriz durumuna nasıl gelindi? Bu konuyla ilgili zamanı geldiğinde düşüncelerimizi elbette ki yazacağız.

Dedik ya, zordur Bandırmaspor'u yönetmek hakikaten Bandırmaspor'u yöneten arkadaşlar bu camiayı ayakta tutmak için yıllarca çok zorlandılar mevcut yönetimde çok zorlanıyor. Hacizler, temlikler transfer tahtası derken Pandemi , ekonomik kriz, naklen yayın gelirlerinde yaşanan sıkıntılar ayrıca Bandırma'nın ekmeğini paylaşıp,havasını soluyanların Bandırmaspor'a karşı olan aşırı duyarsızlığı Bordo Beyazlı camiayı üzmektedir.

Kısaca bir avuç insan kaldı Bandırmaspor sevgisini taşıyan,Bandırmaspor'a katkı sağlamak için deplasman sponsorluğunu yapalım mı yapmayalım mı diyerek tartışanları,  Bandırmaspor'a her türlü desteği vereceğiz yanındayız sözlerinden sonra anında kıvırıp özel araçlarını üç beş kuruş ucuz diye Bandırmaspor otoparkı yerine başka bir otoparka bırakan meşhur başkanları,Bandırmaspor'un ismini duyup öcü görmüş gibi kaçan Bandırma nın balını kaymağını götürenleri, Bandırmaspor'u kentin kamburu gibi görüp, kapansa da kurtulalım diyerek beddua edenleri düşünebiliyor musunuz!

İşte bu zor şartlar altında bir avuç insanın özverisi ve karşılıksız fedakarlıklarıyla Bandırmaspor 55 yıldır ayakta kaldı.Ama şunu unutmasınlar ki, Bandırmaspor bu kentin tek marka değeri ve armasıdır. Bandırmaspor asla kaderine terk edilemez ve edilmeyecektir.Yapılacak tek iş Bandırmasporu yaşatmak, günü değil geleceğini kurtarmaktır.

Serhat OZAR

21.12.2020