Bandırmaspor Kastamonuspor Maçı İzlenimlerim

BANDIRMASPOR'U DUAYEN HOCAYLA İZLEDİM. ERKUT YENİGÜN.

Avcı. Futbolcu avcısı...Arkadaşımdır da. Ligde şampiyonluğa kilitlenmiş Bandırmaspor'u ve sıralamada peşinden gelen son haftaların  başarılı takımı Kastamonuspor'la yapacağı maçı dostça izlemeye gelmiş..!

Birlikte, izleme şansımız oldu. Havada güzeldi ve her şey,  futbola çok uygundu...

Ama maçtan önce Elazığ için içimiz acıyordu. Saygı duruşunda bulunduk .Ölenlere Allah rahmet etsin yaralılarımıza da Allah acil şifalar diledik .Bandırmaspor'un Taraftarlar Derneğinin işbirliğiyle  seyirciden elde edilen hasılatın yanında atkı bere ve kışlık giysi  gibi yardım ve destek olacağını öğrendik Güzel işlere emek verenlere teşekkürler.

Tesadüf bu ya... tribünündeyiz ;  Susurluk’tan eski arkadaşım, Spor Malzemeleri Mağazacılığına birlikte başladığımız ve Genç Milli Takım kaleciliğinden de tanıdığımız Hüseyin ÇERİ’ arkadaşımız da... Erol TARLI ile beraber yanımıza oturdular. Onlarda kongre zaferi  sonrası neşeli moralli  maçı alacağız temennileri..

Şeref Tribününde de Belediye Başkanımız Tolga TOSUN, Kastamonuspor un, profesyonel liglerin hatta iddiaya göre  en genç, 21 yaşındaki kulüp başkanı ile birlikte oturuyordular...Helal olsun genç kardeşime.

Erkut hocamız, Türk futboluna kazandırdığı yıldızlarla tanınan, bir futbol adamı. Onu Boluspor'dan, İlyas TÜFEKÇİ ile olan çalışmasından, Gökhan GÖNÜL-Emre ÇOLAK- Alanya Sporlu Gökhan gibi oyuncuları, futbolumuza kazandırdığı günlerden tanıyoruz.  
Maçın 15. dakikasında ve İlk yarı sonunda, Bandırmaspor ilk yarıda üstün oynadığı dakikalarda, Kastamonuspor'un 10 numaralı futbolcusunu ‘CİCİ’ işaret etti. Etkili olduğunu, maça damga vurabileceğini onu iyi izlememi istedi. Tecrübe başka şey yetenekli oyuncuyu anlıyor.

8 numarayı da beğenmiş ! Haklı çıktı !  Bandırmaspordan da, sonradan oyuna giren 27 numaralı futbolcuyu ‘da SELÇUK’ beğenmiş..Ben çıkan kardeşimi  de beğenmiştim. Vardır bir bildiği..  

2. yarı başladığında, Erkut Hocanın dediği gibi oldu ve Kastamonu Spor 8 ve 10 numaralı oyuncularının etkili oyunuyla, sahada 10 kişi kalmalarına rağmen beraberlik gölünü attılar ve pek çok gol pozisyonunu da kaçırdılar...Yani, Bandırmaspor, 2. yarıdaki  oyunuyla, kimi pozisyonlarda şanssız , kimilerinde rakip defans başarısı kolay pozisyon yiyerek önlem alamayarak kıran kırana maç oldu .. Kastamonu nun 10 numarasının bir sürpriz yapacağını tahmin etti Erkut kardeşim ve  maç 1-1 e geldikten sonra da yapılan oyuncu değişiklikleri maçı çeviremedi. 
Oysa, rakibimiz lider  Ankara Demirspor, o aralar mağluptu ve Bandırma’nın galibiyeti, LİDERLİĞİ getirecekti...fırsatı kaçırdık  sahamızda 2 puan kaybederek, lider de olamadık. Kısmet sonraki haftaya.. 
Erkut YENİGÜN  Hocanın, ilk dakikalardan itibaren maçı "reel" okuması karşısında şaşırmadım tabii. Yılların futbol duayeni. 

15 gün sonra kısmet olursa ELAZIĞ maçında da birlikte olacağız. Büyük bir felaketin acısını yaşayan hepimizi büyük üzüntüye sokan Elazığ'a tekrar geçmiş olsun dilerken üzüntümüzü katlayan böyle felaketlere hep hazırlıksız olmamız.. Ne yazık ki bu coğrafyanın kaderi bu ve belki bir günde bizim başımıza çökecek komisyonlar toplanıyor  oturup konuşuluyor acaba ne gibi somut  önlemler alınıyor  belli değil öylece bekliyoruz yani.

Maçtan sonra Erkut hocayla vedalaştım  . Tekrar birlikte keyifle maç izleme dileklerimle selametle uğurladım.

  26/01/2020  NOGAYTÜRK