Bandırmaspor Yavaş Oynayan Sinema Filmi Gibi..

YAVAŞ OYNAYAN SİNEMA FİLMİ GİBİ

TEHLİKE ÇANLARI

Erdem ÖZCAN

Her takım yenilir ama canla başla oynarsın da buna rağmen yenilebilirsin… Fakat maalesef böyle olmadı. Benim gibi herkes de biliyordu ki maç A.Keçiörengücü ile Bandırmaspor arasında oynanacaktı. Ama öyle olmadı.

Gördüm ki maç Bandırmaspor ile Bandırmaspor arasında oynanıyordu.

Kendi yarı sahasında bile değil de 18 içinde, yani ceza sahası içinde oynanıyordu. Al gülüm ver gülüm ile bir ön önce sözde berabere kalırsak da deplasmandan 1 puanla dönersek düşüncesindeydi Bandırmaspor oyuncuları. Herhalde öyle taktik verildi. Nitekim kalecimiz bu yüzden sarı kart görmüştü. Topla oynamada ve pas vermede rakip takımdan daha öndeydik ancak golleri hep Keçiören atıyordu. Sert şutlarıyla tanıdığımız Kerim Avcı’nın barutu mu azaldı acaba nedir şutların hızı birden kesildi. Yalnız, İvan’ın attığı gol aslında Avcı’nındı. Bir anlık fırsatı gole çevirmiştik; koruyamadık. Geçen sezon bizde olan ve 10-15 dakika süre verilen, beğenmediğimiz için (ben hariç) Keçiörengücü’ne satılan Dembele bize karşı 90 dakika oynadı ve savunmamıza kök söktürdü. Teknik direktör İlker Püren bir konuda takdir ettim. Hata olunca nasıl tenkit ediyoruz; iyi bir şey yapıldıysa onu da söylemek lazım. Devrenin bitimine 6 dakika kala oyuncu değiştirilir mi? Ama Caner değiştirildi. Yerine Pepe neden alındı. Çünkü Caner sağ tarafta 18’e yakın çok müsait bir pozisyonda ayağına gelen topla kaleye gideceğine rakibine adeta pas olarak verdi. O bekleye dursun ama geldiler topu aldılar ve bir anda kalemize indiler. Caner penaltıya da sebep olmuştu. Hiç vakit geçirmeden kenara alınan Caner çıkarken sinirliydi??. Bana göre Hoca doğrusunu yapmıştı.

Maça başlar başlamaz hızlı oyunla rakip sahaya gidiyorduk ama bu kısa sürdü. Sonra kendi sahamıza çekildik. Böyle olunca Keçiörengücü üstümüze rahat geliyordu. Nitekim penaltı da bu sırada geldi. Kalecimiz penaltıyla birlikte birkaç gol pozisyonunu da kurtardı ama 30 metreden gelen topa baktı kaldı.

Bu maç Bandırmaspor’u uyandırmalı…Yavaş oynayan sinema filmi gibi oynanan oyunla başarılı olamazsınız.

Perşembe günü sahamızda Eyüp maçında uyandık uyandık sonrası tehlike çanları çalıyor demektir.

06-03-2023/ERDEM ÖZCAN