Bandırmaspor'da Yeni Başkan Onur Göçmez

Bandırmaspor’da olağanüstü kongre gerçekleştirildi. 107 kongre üyesinin katılımıyla ve tek listenin üyelerin kabulüne sunulduğu kongrede önceki dönemler asbaşkanlık görevinde bulunan  Onur Göçmez Başkan adayı olarak yeni yönetim kurulu listesiyle  kongre üyelerinin oy birliği ile  Bandırmaspor’un yeni başkanı oldu.

Bandırma  Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede tek liste halinde girilen seçimleri Onur Göçmez ve ekibi kazandı. Genel kurulda konuşan eski başkan Göksel Karlahan " Kendi isteğimle görevimi devrediyorum şampiyon olarak bırakıyorum mutluyum krizler güzel yönetebilirse başarılı olacaktır. Bandırmaspor'un menfaatları için dostlarımızla bile küskün olunabiliyor ,bana kızan olabilir ben kimseyle dargın olmak istemem kongremizin Bandırmaspor'a hayırlı omasını diliyorum yeni gelecek arkadaşlara başarılar diliyorum" dedi. 

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur'un Divan başkanlığını yardımcılarını Erol Rüzgar Ömer Gözükara nın oluşturduğu  kongrede tek aday olarak Bandırmaspor Kulüp Başkanı  seçilen Onur Göçmez “ Bizim öncelikle bu sene bu ligde kalmamız lazım. Ondan sonra tesisleşmesiyle alt yapımızla örnek bir takım olmamız çok yüksek. Ben Bandırmaspor bayrağını süper ligde oynatmak istiyorum . Herkes parasını alacak . Erhan Elmastaş'ta alacak. Zor bir sürece girdik. Hepimiz zorlanıyoruz. Ülkede de büyük bir sıkıntı var. Bu dönemde Bandırmaspor yönetim kurulu olarak herkesten destek bekliyoruz. Bandırmaspor bizim için çok önemli bir bayraktır. Benim varım yoğum Bandırmaspor. Hiç bir hesabım yok, Biz başarılı olalım ki Erhan Elmastaş’ta dahil herkes parasını alsın. Bandırmaspor’da kimsenin parası kalmaz. Oturalım hep beraber konuşalım. Biz küme düşersek kime faydası olacak? Bu yönetime herkesin destek olması lazım. Buradan çağrımdır. Kavgaları bırakalım. Bandırmaspor’un bu sene küme düşmemesi lazım. Ayrışmanın kimseye faydası yok”şeklinde konuştu.

Kongrede açıklanan denetim raporuna göre kulübün yıllık bütçesi 20 Milyon TL olarak açıklanırken kulübün resmi olarak borçlarının eski ve bir önceki dönem yönetim kurulu üyelerine olan borçlarda dahil olmak üzere toplamda 25 Milyon TL olduğu açıklandı. Bandırmaspor eski onursal başkanı Dursun Mirza kongrede söz alarak yaptığı konuşmasında görev sürelerinde yaşadığı deneyimleri aktararak sosyal medyada yapılan yalan yanlış dedikodulara sitem etti ve görev sürelerinde Bandırmaspor'a  büyük emek ve katkı yaptıklarını dile getirirken TFF nin sitesinde 36 Milyon borç gözüktüğünü aslolanın kongrede açıklanan rakamlar olduğuna göre  TFF de yer alan rakamların  açıklanmaya ihtiyacı olan  bır durum olduğuna dikkat çekti. Mirza eski Başkanlardan Erhan Elmastaş'ın alacağına yönelik olarak  mevcut yönetimin diğer başkanların alacağına temlik koyulduğu halde   Erhan Elmastaş'ın temlik talebi  özellikle yerine getirilmemiştir bunun üzerine haciz koydurmak zorunda kalmıştır  bu arkadaşımız sadece diğer alacaklılar gibi  alacağına karşı temlik sırasına girmek istemiştir haciz söz konusu değildir " dedi. 

Eski başkanlardan Mehmet Kılkışlı yaptığı konuşma da " Ben sekiz senelik başkanlığımda 2 şampiyonluk 5 play off oynadık . Cemal Öztaylan döneminde görevi  devraldım ona buradan teşekkürlerimle  saygılarımı sunuyorum  Bandırmaspor'a ilk kez gelir temelini  atan odur otoparkları sağlayan odur ve işadamlarından Ömer Görener ve Çelebi den gelen yüz bin lira dışında  hiç bir iş adamımızdan para alamadık. Ve sekiz yıllık görev dönemimizde tesislerimiz yapıldı.  Bir Bandırmalı olarak Göksel Karlahan'a Onur Göçmez'e Bandırmaspor'lu olarak çok teşekkür ediyorum ."dedi.  

Son olarak söz alan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun "Spor kulüpleri büyük bir organizasyon ciddi emek harcanıyor . Üzüntüyü de sevinci de bir arada yaşıyorsunuz. Belediye Başkanı olarak sahip çıkmak zorundasın. Geçen yıl kongreden bir gece önce takımımızı şamiyon yapan ekibi kurduk. Ben sizlerin huzurunda Onur Göçmez'e teşekkür ediyorum. Cebinden harcanan paralar azımsanacak paralar değil. Kulübümüze el birliğiyle tek yürek olup sahip çıkmamız gerekiyor. Kaç tane il ilçe  birinci lige çıkabiliyor. 2 tane birisi Bandırmaspor. Sanayici esnafımıza sesleniyorum Bandırmaspor'a destek istiyorum el birliğiyle sahip çıkacağız.Emeği geçen geçmişi bugünü tüm Bandırma ailesine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

kongre canlı yayın Bandırmaspor Kulüp Sayfası https://www.youtube.com/watch?v=sjJXIKCi6CA

KONGRE SONUCU SEÇİLEN LİSTE 

Bandırmaspor Başkan : Onur Göçmez

Yönetim Kurulu Üyeleri :

S. Soner Koçoğlu
Mustafa Der
Mehmet Özbay
Hakan Aydın
Özel Aydın
Özgür Kızıllar
Serdar Kuter
Onur Çon
Adem Yılmaz
Ünsal Yamaner
Gürel Soylu
Cihan Yılmaz
Onur Oğuzbeyi

Yedek Yönetim Kurulu Üyelerimiz :

Metehan Turan
Mehmet Doğan
Özenç Batımor
Oğuz Kız
Ramazan Akif Aydın
Özgür Eren
Gökhan Tunç
Serdar Polat
Fikret Atmaca
Rahim Özdemir
Alper Sargın
Anıl Bekdemir
Murat Taşbozan
 

Kongre notları  az sonra ..

11-08-2020/SPOR SERVİSİ/FOTOĞRAFLAR: TAMER ERSÖZ