Bandırmaspor'dan Bagfaş,Banvit ve Çelebi Liman'a Sitem

Bandırmaspor kulübü basın toplantısı düzenledi.

Bandırmaspor Kulübü Başkan Vekili Adem Yılmaz, Başkan Yardımcısı Mustafa Der,ve Basın sözcüsü Özer Aydın Bandırma Belediyesi kültür merkezi salonunda düzenledikleri basın toplantısında ligin son 7 haftasına  girerken kümede kalmayı garantileyerek playoff ümitlerini sürdürdüklerini ancak yönetim olarak desteğe ihtiyaç duyduklarını ve bugüne kadar Bandırma'nın 3 önemli ticari firması olan Bagfaş , Banvit ve Çelebi Liman dan 1 kuruş bile destek alamadıklarına yönelik sitem etti.

Bandırmaspor Basın sözcüsü Özer Aydın toplantının açılış konuşmasında  " 8 çarpı 3 hedefle başlatıkları yolda birinci ayağında Tuzlaspor'u yenerek başlattıklarını şehrimizin dinamiklerini harekete geçirerek çok acil maddi desteğe ihtiyaçları olduğunun altını çizerek  yeni kampanyamız OMUZ OMUZA adı altında Balıkesirspor deplasman bileti satışlarını başlatıyoruz , "3 Nisan'a kadar satış sürecek aynı zamanda 50 TL olan bilet satışlarından SMA hastası olan Deren ve Defne bebeğe yardım yapılacak " dedi. dedi.  Bunları niye yapıyoruz diyen Aydın  Bandırmaspor şehrin en önemli derneklerinden bir tanesi bizde bunun gururunu  Yönetim kurulu olarak yaşıyoruz. "  dedi.

ŞAHSİ BEKLENTİMİZ YOK SİYASİ BEKLENTİMİZ YOK

Başkan Yardımcısı Adem Yılmaz konuşmasında hepimizin  yaşadığı pandemi sürecinde Bandırma kentinin belki de tek eğlence  sosyalleşme adına en büyük değer tek  heyecanı Bandırmaspor adına kaynak yaratamıyoruz.. Tuzlaspor maçıyla ligde kaldık 7 maçlık süreçte neden play of olmasın noktasındayız. ama sezon başından beri yaşadığmız sıkıntılar var ve Sayın kaymakamımız Belediye Başkanımız  bizlere ciddi katkılar sağladılar ama BANVİT, ÇELEBİ ve BAGFAŞ gibi Türkiye'nin sayılı firmaları kentimizde  ama bu firmalardan tek kuruş destek  veya yardım alamadık. Şahsi beklentimiz yok, siyasi beklentimiz yok  Biz kendimize para istemiyoruz bunlar bağış karşılığında alınıyor bazen soruluyor bu paraları ne yapıyorsunuz yeri geldiğinde hepsinin dökümanları gayet şeffaf bir şekilde verilir.  Para vermek istemiyorlarsa  da olur alt yapı olmak tesis desteği  olabilir ama  bugüne kadar kulübü bu noktaya taşıdık ancak zorlanıyoruz gizli kahramanlar gibi maddi manevi gece gündüzünü bu işe ayırıyor ve  ekonomik olarak yorulduk dedi. Başkan Vekili Adem Yılmaz bu kente ve kulübe yapabileceklerinden fazlasını verdiklerini bizler bu kulübe sahip çıkarak suçlu mu olduk  25 milyon borçla aldıkları kulübü Mayıs ayında yine aynı seviyelerde borçla seçimlere gireceklerinin altını çizdi. 

Yılmaz konuşmasında biz savaşan mücadele eden bir takım yarattık 7 maçta 21 puan alalım  bu şehrin ismi televizyonlarda iyisiyle tanıtmaya çalışıyoruz. Kırgınlıklarımız var malüm borçlarımız temliklerimiz var eski başkanlardan Erhan Elmastaş'ın alacağı olan 3 milyon 950 bin liranın kendisince güncelleme yapılarak faiziyle beraber  5 Milyon 118 bin liraya çıkartılarak 1 Milyon 168 bin TL ilave yapmış ek faiz yüklediğini  oysa yine eski başkanlardan Mehmet Kılkışlı'nın alacağı olan 800 Bin lirayı 10 yıllık süreye rağmen faiz işletmeden  talep ederek geri aldığını hatırlatarak Kulüp Başkanımız Onur Göçmez'in başkanlık görevi süresince 7 Milyon 328 bin lira UÇK ödemesi yaptığını hatırlatarak umarız bu kent  Mehmet Kılkışlı'yı kaçırttığı gibi Onur Göçmez'i de kaçırtmaz dedi. Yılmaz halihazırda  Güney Adatepe kendisi menejermiş ,Emre Aygün'e ,Gökhan Yılmaz'a ,Ramazan Kurşunlu'ya borçlarının gözüktüğünü icra koymuşlar anlaşılır gibi değil biz Traore ile yolları ayırdık tek kuruş ceza tazminat ödemedik kulübü zarar sokmadık diyen Yılmaz  Başkan Onur Göçmez 'e kulüp tarafından  ödenen temlik ücretlerinin de  yine Başkan tarafından kulübe bıraktığını hatırlattı.

Mehmet Başkanın döneminde 6 Milyon borla devredildi  ama bu parayla idman sahaları yapıldı nitekim bir tanesini yeniliyoruz 1 600'e çıktı  sonuçta Kılkışlı' döneminden borç kaldı diyemem. Göksel Başkandan 25 Milyon'la devraldık, 50 bin dolarlık verildiği söylenen muammalı senetlerde var  muhasebeci arkadaşlarımız sistem kuruyorlar  dediği konuşmasında  biz aldığımız gibi 25 Milyon borçla  teslim edeceğiz kuruşuna kadar hepsi kayıtlı ve yazılı  dediği konuşmasının devamında yemek parası dahil yöneticiler herkes kendi cebinden ödüyor alacak yazdırmıyor " dedi.

KARAKTERLİ OYUNCU GRUBUNA SAHİBİZ

Başkan Yardımcısı Mustafa Der  Vermiş olduğumuz söz ligde kalmaktı Tuzla maçında bunu başardık. Bandırmanın en büyük markalarından Bandırmaspor için yardım talep ettik ve bu çerçevede Bandırma Organize Sanayine gittik ancak orada bazı firmaların kendilerine olan yaklaşımının  hoş olmadığını üç beş kuruş vererek başlarından savma tavırlarının kabul edilemez olduğunu bu kentten para kazananların bu kente sahip çıkmayı öğrenmelidirler" dedi. Der 2 yıldan beridir her deplasmana gittiğini belirtirken bu deplasmanlarda kentin Valisi, Kaymakamı ve Belediye Başkanlarının takımları adına amigo gibi davrandıklarını sahip çıktıklarını görüyoruz altını çizerken geçen sene şampiyon olduk bu sene ligde kaldık bize maddi manevi destek olanlara karşılığını verdik marka ayağa kalktı  burada sayın kaymakamımız Günhan Yazar'a,Belediye Başkanımız Tolga Tosun'a,ve Yücel Yılmaz Başkana desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum 50 TL bilet bastırdık kaç tane satacağız önemli değil önemli olan birliktelik ruhunu oluşturmak aile ortamını sağlamak için dedi. Edincik'te gençlerimiz için konuşlandık Cihan ve Hakan arkadaşımız mucizeler yaratıyor Bandırma çocuğu çıkmıyor deniyor  nasıl çıkacak. Erdek li arkadaşlarada teşekkür ediyoruz 500 bin lira yatırdık gençler için lige katıldık. orada en az 1-2 tane oyuncu çıkacak ama tesis desteği olsun  dedi. Der konuşmasının sonunda Balıkesir maçı için çıkardığımız hatıra biletleri sanayide çalışan çırak kardeşlerim,simitçi kardeşlerim, ve taraftarlarımızın alacağını biliyorum ama büyük firmalar bu kampanyaya ilgi gösterir mi emin değiliz " dedi.

canlı izle video rhbandırmaspor facebook ..https://www.youtube.com/watch?v=wimz536t7xs&t=22s

26-03-2021/ FOTO : TANER ERSÖZ -