Bansiad ve Bandırma Siyaseti !

BANSİAD ve BANDIRMA SİYASETİ !

Bandırma da siyaset yapıyorsanız... veya yapacaksanız ; BANSİAD ( Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği) veya Bandırma ROTARY KULÜP, LİONS KULÜP size icazet vermek için, vesayetini göstermek için... seçim öncesi mutlaka 5 yıldızlı bir otelde, bir zengin sofrası düzenler ve siyasetçileri ayağına çağırır (yedirir-içirir) ve onlardan BRİFİNG alır... Bu gelenek, benim bildiğim 30-35 yıldır, Bandırmada aşağı yukarı böyledir. (1994 seçimlerinde adaydım ve benden de brifing istenmişti de...)

Bu olay, GERÇEK gazetemizdeki bu habere göre, 5 Yıldızlı bir Otelde gerçekleşmiş. https://www.gercekbandirma.com/bandirmali-insanlari-bansiad-milletvekili...

Haftaya, Türkiye’nin kader seçimi var. AKP lilere, MHP lilere göre BAŞKAN ve 600 Milletvekilini seçeceğiz, yasalara ve Anayasaya göre CUMHURBAŞKANI ve Parlamentoyu seçeceğiz. 21 Yıllık AKP ve R.Tayyip ERDOĞAN ın şahsım devleti şeklinde yönettiği TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ, ya işbu CHS ne devam, ya da tamam diyecek ve iki durumda da, yeni bir döneme evrileceğiz. 1923-2023 Yüzyıllık siyasi hayatımızdaki en önemli bir seçimi, 14 Mayısta yaşayacağımız kesin.

İŞBU BRİFİNGLER ETİK Mİ ?

Türkiye’nin her yerinde olmasa da, işbu yerel ve genel seçimler öncesi BRİFİNG almak geleneği Bandırma da var. Siyasete soyunanlar da, eğer davet edilmişlerse, genelde bu davete icabet ederler. Ben bu toplantıları, siyasi etik bulmuyorum.

BRİFİNG ne demektir den başlayalım.

Brifing ; bir konuda, yetkili birine ya da yetkililere, özet bilgi verilen toplantı demektir. Peki BANSİAD Yetkili bir dernek midir ? Yetkili bir kurum mudur ? Ama, Bansiad ın da içinde bulunan ROTARYENLERE, LİONSLARA göre, kapitalist işadamlarına göre... herhalde bu yetkiyi ve vesayet makamı olmayı kendilerinde görüyorlar ! (seçilemeyeceğini düşündükleri sol ve düzen karşıtı siyasileri davet etmiyorlar mesela !) Biz ; siyasete de, yönetime de müdahil oluruz SİAD anlayışı... Bana göre antidemokratik ve faşizan ve haddi aşan bir anlayıştır.

Tamam, bu kişiler toplumun içindeki kapitalist zenginleri, para babalarını temsil ediyorlar ve kendilerini perde arkasında da olsa, ülkeyi yönetenler olarak görüyor, olabilirler. Hatta sponsor olup masraflarını karşıladıkları siyasetçileri, özel işlerinde kullanıyor da olabilirler. Peki, siyaset yapanların, milletvekili adaylarının, bilgi vermek bahanesiyle icazet  alma adına orda ne işi var ? Bu anlayışa, teslimiyetiniz neden ? Görücüye çıkan gelin gibisiniz de, kaynana ve kaynatalarınıza mı kendinizi beğendireceksiniz ? Sizin, sizi seçecek olan halktır... halkın içinde olmanız gerekmiyor mu ? Sizleri asıl seçecek olan, sandık ve seçmen milleti değil mi ? Bilgi verecekseniz, halka vermeniz gerekmiyor mu ?

BANSİAD Başkanı Sayın Funda DEDEOĞLU nun, açılış konuşmasını ve oradaki siyasetçilerin öğrenci gibi konumlarını, nasıl konuşlandırıldıklarını izlerseniz, Bandırma LİONS Başkanlarından CHP Meclis üyesi de olan, Adil Levent ÇOŞKUN un moderatörlüğünü izlerseniz... gurur mu duyarsınız yoksa utanç mı bilemem !!! https://www.youtube.com/watch?v=YYlt1pejqFA&t=1s

Gazete Patronumuz sayın Mehmet LEVENTOĞLU, katılmış bu zenginlerin, zengin portföylü brifingine tanımadığım et yemeklerinin isimlerini de yazmış, ne de olsa vefa duygusu var !

Haber de yapılmış, köşe yazısı da yazmış ağalara/beylere ve ben de oradan bilgilendim. https://www.gercekbandirma.com/bansiad-vekil-adaylari-toplantisindan-notlar

Daha önce, adaylar belli olunca yazmıştım... Güney Marmara ve Bandırma Siyasetinin çöktüğünü ve seçilebilir sıralarda BANDIRMA nın temsil edilmediğini. İşbu kapitalist patronlar, daha önce Ankara ya gitmiş ve kendilerinin de üyesi olan ROTARYEN-LİONS Aday adaylarının, seçilebilir sıralarda olmasını genel merkezlerden istemişlerdi. Pek başarılı olamamışlar. Aslında BANSİAD ın siyasete müdahalesi, orda başlamıştı da... benden başka kimse buna ses çıkarmamıştı. https://www.gercekbandirma.com/chp-gmnin-bandirma-ziyaretcileri-ve-bansiad

BANSİAD ın 5 yıldızlı yemek ve BİLGİ ALMAK toplantısına katılıp, kapitalist dizaynatörlere, aslında ROTARYEN ve LİONSLARA (Bunların çoğu da her nedense calib-i dikkat ! Altı Oklu CHP li ?) bilgi verenlere bakarsanız, koskoca Güney Marmara'nın merkez kenti  BANDIRMA'lı olup seçilebilir sırada olan, bir kişi  yoktur. İktidar ceza keser ,kendi partisi ceza keser ne makus talih var bu kentte. Ama, ne bu bilgi veren teslim olmuş siyasetçiler, ne de onları teslim almış kapitalistler, nedense Bandırmanın bu eksikliğini, Genel Merkezlerin yanlışlığını, hiç dile getirmemişler ! Siyasetçiler de bu konuda veryansın yapamadılar tabii. Doğru ya ; bu ağalar, yarın merkezi hükümet kanallarına, kredi-teşvik işlerini yaptıracaklar. PARA lazım para..! Para olmadan, SİAD' lar olmaz ! Siyaset, hiç olmaz !

Bansiad yöneticilerinin, o rotaryen ve lionsların yerine koydum kendimi de...Ne kadar gurur verici, bir güç göstermişim dedim. Adımızla, paramızla, kulislerdeki gücümüzle, paraya olan hakimiyetimiz kadar, yönetime ve siyasete de hakimmişiz yaaa !  Bravo bize ! Milletvekili, Belediye Başkanı falan olup ne yapacaksınız ? Olun bir LİONS-ROTARYEN...olun bir SİAD üyesi ve yöneticisi...herkes avucunuzda...Bundan daha büyük zenginlik ve mevkii makam egosu  olur mu ? Çağırıyorsunuz, yöneticileri-siyasetçileri ayağınıza, bize bilgi verin  bakalım diyorsunuz ? Bir yüksek komutanın, alay ve tabur ve bölük komutanlarından aldığı brifing neyse, bir bakanın bürokratlarından aldığı brifing neyse...BANSİAD ın siyasetçileri ayağına çağırıp bilgi alması da... aynı şeydir. O zaman ne gerek var komutan olmaya, ne gerek var BAKAN makam olmaya...!!!

BANSİAD ın bu toplantısına gidip, ağalara beylere bilgi veren siyasetçiler...benim gözümde artık bir hiçsiniz arkadaş ! Eğer milletvekili olacaksanız ve buralara gelip gittikçe SİADLARA hesap verecekseniz...benim için yine bir HİÇ siniz ! Bansiad'ı kınamıyorum. Onlar güçlerinin gereğini yapıyorlar. Ben, oraya katılan siyasetçileri kınıyorum. HALK ı temsil ettiklerini söyleyip dururlar güya, bizi verdiğiniz görüntülerle orada paspas yaptınız ve güçsüz bıraktınız... Koltuk sevdanız, size hayırlı olsun ! Sandıkta, kişilerin şahsına OY vermek mümkün olsaydı, bu görüntüyü verenlere, OY' um asla nasip olmazdı.

BANDIRMA lılar bakın  , partilerinize sahip çıkın . Partiler; siz de Bandırmalılara ve halka sahip çıkın ve onları para babalarının ayaklarına, paspas yaptırmayın. SİAD ların, LİONSLARIN, ROTARYENLERİN siyasete ve yönetimlere olan müdahilliklerine, izin vermeyin. Halkın önüne sürdüğünüz siyasetçilerinizi de, halkın önünde tutun.

 05/05/2023/ RAMAZAN NARİN / NOGAYTÜRK