Başkan Tolga Tosun Bandırmaspor'a Kalıcı Gelir Projesini Meclisten Geçirmeyi Başardı

2021 in ilk Belediye meclis toplantısında  eller Bandırmaspor'a destek için kalktı. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun Bandırmaspor'a maddi destek amacıyla arayışlara noktayı koydu ve meclise getirdiği  teklifi oybirliğiyle meclisten geçirmeyi başardı.

 Bandırma Belediye Meclisi Ocak ayı olağan meclis toplantısında Bandırmaspor'a 20 yıllık kullanım hakkıyla maddi kaynak sağlayacak gündem maddesi mecliste bulunan partilerin tamamınca oy birliğiyle geçti ve encümene yetki verildi. Daha öncesinde Paşabayır Mahallesinde bulunan parsel için düşünülen yerinBüyükşehirce uygun görülmemesi üzerine uygun  yer tespiti yapıldı ve yine belediye mülkünde bulunan  Akçapınar Mahallesi 129 Ada 3 parselde ki  6 bin 859 metrekare alanın Bandırma Gençlik, Spor Kültür Vakfına 20 yıllığına kiralanması için encümene oybirliğiyle yetki verildi.Böylece Cemal Öztaylan'dan sonra Bandırmaspor'a kalıcı ve sürekli gelir kaynağı sağlayan ikinci Başkan Tolga Tosun oldu.

Bandırma Gençlik, Spor Kültür Vakfı bu alanı ihaleye çıkaracak ve üçüncü kişilere kiralayabilecek. Alanın üst kullanım hakkı 20 yıllığına devredilecek ve akaryakıt istasyonu olarak hizmet verecek. Kira geliri tamamen Bandırmaspor’a kalacağı için bölgenin önde gelen akaryakıt firmalarının ihaleye girmesi ve 10 milyon liraların üzerinde bir fiyata alanın kiralanması bekleniyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Minimum buranın rantabl olası için 15-20 yıl bir kiralama süresi gerekiyor. Vakfın içinde biliyorsunuz Bandırmaspor ve Kaymakamlığımız da var. Biz bu süreci şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Burayı bile zor bulduk, bu organizasyonu Büyükşehir ile birlikte yaptık. Ancak bu noktaya getirebildik. Kulübümüz 1. Ligde iyi bir motivasyonla devam ediyor. İnşallah takımımız daha iyi yerlerde olacak. Bu kararı oy birliğiyle geçirmek istiyoruz” dedi.

08-01-2021/MLEVENTOĞLU