Başkan Tosun Tarımsal Üretime Destek Olacak Örnek Projeyi İmzaladı

ÖRNEK PROJE İÇİN İMZALAR ATILDI

Bandırma Belediyesi kırsal kalkınmaya destek olmak amacıyla toplam 662 dönümlük Bandırma Belediyesine ait tarım arazisini yapılan protokolle Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği’ne 1 yıllığına kiraya verdi. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ve Doğa Mahallesi Muhtarı Mustafa Pınar arasında imzalanan protokol kapsamında ilk etapta nohut ve fasulye ekimi gerçekleştirilecek ve Bandırma Belediyesi toplam mahsulden 18 ton pay alacak. Hasatla birlikte toplanan ürünlerin daha sonra Sosyal Yardım Çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerle paylaşılması hedefleniyor.

Kırsal kalkınma için örnek bir proje hayata geçiriliyor.

Ülkemizde Sosyal Demokrat Belediyelerin büyük önem verdiği Tarımsal Üretim Çalışmalarına Bandırma Belediyesi örnek bir projeyi hayata geçirerek Doğa Mahallesinde bulunan Belediyeye ait tarım arazilerinin ekilmek suretiyle değerlendirilmesi çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamla Belediyenin Doğa Mahallesinde bulunan 662 dönümlük tarım arazilerinde başlatılacak olan ekim çalışmalarının ardından  toplam mahsulden 12 Ton Koçbaşı Nohut ve 6 Ton Horoz Fasulye almaya hak kazanacak.

Kırsalda yapılan bu ekim çalışmalarıyla hem tarımsal üretime katkı sağlanması hem de üretilen tarımsal ürünlerin yine Belediyemizin Sosyal Yardım Çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerimize dağıtılması amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediyemize ait olan tarım arazilerinin değerlendirerek kırsal kalkınmaya destek vermeyi amaçladıklarını belirterek buradan elde edilecek olan ürünleri sosyal yardıma çalışmalarında kullanmak amacıyla tarımsal üretim çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

“Tarımsal üretime katkı sunacağız”

Başkan Tolga Tosun: “Ülkemizde sosyal demokrat belediyelerin tarımsal üretime büyük önem verdiğini görüyoruz. Kentimiz de verimli tarım arazileri açısından önemli bir konumda yer alıyor. Ayrıca belediyemize ait üretime uygun birçok tarım arazimiz de mevcut. Bizler de bu arazilerimizi değerlendirmek ve ülkemizdeki tarımsal üretime katkı sunmak amacıyla ilk etapta Doğa Mahallemizdeki toplam 662 dönüm olan arazilerimizi Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanımız Mustafa Pınar’la bugün imzaladığımız protokolle 1 yıllığına kendilerine kiraladık. Tabi bu arazileri kendilerine para karşılığı değil ürün karşılığı kiraladık. Buradan elde edilecek fasulye ve nohut gibi mahsuller de yine Belediyemizin Sosyal yardım çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza dağıtılacak.  Bu tarımsal üretim süreci önemli ve uzun bir süreç. Umuyorum ki bu alandaki çalışmalarımızı daha da büyüterek devam ettireceğiz” dedi.

15-10-2020/BANDIRMA BELEDİYESİ BASIN YAYIN

--