Başkan Yücel Yılmaz Balıkesirli Gazetecileri Ağırladı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Balıkesir il ve 20 İlçenin gazetecilerini  akşam yemeğinde ağırladı. Bandırma'dan 18 gazetecinin katıldığı ve Balıkesir Kebapçı Restaurant'ta düzenlenen  etkinlik  400 kişiye ulaşan yoğun katıllımla gerçekleştirilirken  Karesi Belediye Başkanı Dinçer Erkan'ın da katıldığı  programda Başkan Yılmaz gazetecilere hitaben bir konuşma yaptı.  Duayen gazeteci Mustafa Yamaner 18 kişiden oluşan Bandırmalı gazeteciler adına Başkan Yılmaz'a teşekkür etti.

HELALLIK İSTEDİ

Konuşmasına  Biz neredeysek bizimle beraber bir şekilde ofiste ya da sahada; gözleri, gönülleri bizlerle olan çalışan gazetecilerimiz ve çok değerli aileleri, Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun.diyerek başlayan Başkan Yılmaz sözlerine devamla  Yaptığımız işlerde en büyük paydaşımız, halkla aramızdaki bağlardan biri ve katılımcı olan; yapılan işleri onaylayan veya reddeden, destekleyen veya biraz itirazımız var diyen bir duruş, farklılığımız basın bizler için. Her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum.” dedi.  Yaptığımız işlerde en büyük paydaşımız, halkla aramızdaki bağlardan biri ve katılımcı olan; yapılan işleri onaylayan veya reddeden, destekleyen veya biraz itirazımız var diyen bir duruş, farklılığımız basın bizler için. Her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum.” dedi.
Yaptıkları işlerde samimi olduklarını dile getiren Başkan Yılmaz “Şehrimiz için doğru olduğuna inandığımız işleri yapıyoruz, buna ilk önce sizlerin inanmanızı istiyoruz. Gece gündüz ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz. Başarılı olmak istiyoruz, nefsimizi bir tarafa
koyduk amacımız bu şehre olabildiğince faydalı işler yapabilmek, netice sağlamak. Parayı yönetmek insan kaynağını yönetmekle doğru orantılı. Bunun için konsantre olmak, olaylardan haberdar olmak gerekiyor. Bir tarafa döndüğünüzde arkanızı görmüyorsunuz.
İşte orada bize lazım olan basın, doğruları bize gösterebilmesi için. Bütün bu gayret ve hedef doğrultusunda çalışan gazetecilerimize, bu işin; mutfağında, sokakta, ofiste ya da bu işe parasını koymuş imtiyaz sahiplerine teşekkür ediyorum. Fakat, en çok da çocuklarınız ve eşlerinizden helallik istiyorum. Onlar evde yol gözlüyorlar, bu şehir için emek veren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Yücel Yılmaz ve Başkan Dinçer Orkan yemeklerini, basın mensuplarının çocuklarıyla birlikte aynı masada yediler. Yemeğin ardından Büyükşehir Belediyesi Basın Dairesi Başkanlığının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla verdiği yemeklerde geleneksel hale getirdiği çay ve mangalda kestane ikramı eşliğinde  gecenin geç saatlerine kadar gazetecilerle sohbet ederek sorularına yanıt verdi..

11-01-2022/ SEDAT KUTBEK