Baski Su Faturalarında Başkan Yılmaz'dan Müdahale Bekleniyor...

Baski Suya İndirim Yapacak mı? Başkan Yılmaz'dan Müdahale Bekleniyor...Son günlerde Balıkesir merkez ve ilçeleri bütçe görüşmelerinde tüm hizmetlere yönelik yeni fiyat ayarlamaları enflasyona göre düzenlenirken Baski nin su faturalarının yüksekliğine yönelik vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine  Başkan Yücel Yılmaz'ın talebiyle Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe komisyonunda su fiyatları için yeni düzenleme görüşüldü ve karara bağlandı. Kararın yürürlüğe girmesi için Baski genel kurulunda karara bağlanması gerekiyor. 
Güncellenen ayarlamaya göre su faturalarına indirim yapılmazken   kademe aralıkları 3 ila 5 ton arası arttırıldı. Her ay yapılan TÜFE oranındaki zam ise 6 ay için askıya alındı.
Alınan karar göre :
1. kademe 12m³'ten 15 m³'e çıkarıldı.
2. kademe 25 m³ 30 m³'e ve 30 m³ üzeri de 3. kademe olarak belirlendi, 2. ve 3. Kademeler arasındaki fiyat farkı 1 liraya indi. Öte yandan  su faturası muhtaçlık belgesi olana 1/3 bedava olacak. Alınan karar rağmen Başkan Yücel Yılmaz'dan faturalar için  daha makul  seviye için  düzenleme talebi müdahalesi bekleniyor.

16-11-2022/ FATİH ÖZCAN