BASKİ yolları kazıp bırakıyor vatandaş isyanda..

 

BÜYÜKŞEHİR 'E BAĞLI BASKİ YOLLARI KAZIYOR, DÜZELTMEDEN TERKEDİYOR VE , VATANDAŞ İSYAN EDİYOR…

Kentimizde, Baski tarafından kazıldıktan sonra üzeri kapatılmadan bırakılan yollar, vatandaşlar tarafından tepki topluyor.
Şehir içinde ve kırsal mahallelerde kazılan yollar yüzünden kent çamur gölüne dönerken, vatandaşların ve araçların yolları kullanamaz hale gelmesi halkın sabrını taşırdı 
Yeni Ziraatli Mahallesi’nde altyapı çalışmaları nedeniyle kazılan köy içi yolları, yağışlar sonrasında çamur deryasına döndü. Köy halkının çizmelerle bile güçlükle yürüdüğü yollar, köylülerin günlük yaşamını zorlaştırıyor.
Bunun yanında BASKİ’nin şehir içinde de kazıları devam ediyor. Son olarak 600 Evler Mahallesi 1207 Sokak’ta kazılan yol, BASKİ tarafından üstün körü kapatıldı. Çamura bulanan sokakta yaşayan vatandaşlar, yetkililerin duruma el koymasını bekliyor.
Paşakonak Mahallesindeki 1019 Sokak ile 1020 Sokak birleşimindeki alan, yine BASKİ tarafından kazılarak parkeleri bir köşede yığılı bir vaziyette kaderine terk edilmiş durumda. Çalışkanlar Mahallesi iç sokaklarında kazılan yollar ise kapatılmayarak vatandaşımız mağdur bırakılıyor.
Halkımız, kaldırımların çamur içinde olması nedeniyle araç trafiğinin aktığı yoldan yürümek zorunda kalıyor. En çok da bebek arabasıyla yola çıkmak zorunda kalan kadınlar ile yaşlılar zorluk çekiyor. Yollardaki çukurlar ise araçlarda maddi hasara ve kazalara davetiye çıkarıyor.
Çevre sakinleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü altyapı çalışmaları için kazdığı ve uzun süre eski haline getirilmeyen yollar nedeniyle BASKİ yetkililerini göreve çağırıyor. 
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun MİRZA “ Göreve geldiğimiz günden beri, sorunsuz bir Bandırma için tüm ekiplerimizle çalışıyoruz. Yaklaşık iki yıldır, neredeyse cadde cadde, sokak sokak tüm yolları asfalt ve parke kapladık. Kentimizde bozuk yol, kırık dökük kaldırım bırakmadık. Büyükşehir’e bağlanmamızla birlikte bir çok konuda olduğu gibi BASKİ tarafından kazılan yolların onarımı ile ilgili sıkıntılar meydana geldi. Belediyemizi bilgilendirmeden kazılan yollar, öylesine kapatılarak ya da öylece bırakılarak halkımız mağdur ediliyor. Halkımızın çektiği çile yetmezmiş gibi bir de sorunun kaynağı Bandırma Belediyesiymiş gibi bir algı oluşturuluyor. Kentimizde yapılan tüm kazı ücretleri Bandırma Belediyesine değil, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı AYKOME’ye ödeniyor. BASKİ yetkililerini bir çok kez uyarmamıza rağmen karşı taraftan hiçbir uzlaşmacı tavır ile karşılaşmadık. 
Halkımız isyanda, vatandaşımız zor durumda.
Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlarımızın üstün yetenek gerektiren cambazlık gösterileri yapmalarına sebebiyet veren BASKİ yetkililerini acilen kazdıkları yolları yapmaya davet ediyorum. “dedi.
--