Belediyede Neler Oluyor?

BELEDİYEDE NELER OLUYOR?

Bektaşi şeyhi Nafi Baba’ya sormuşlar:

“Baba erenler bu sene üzüm çok oldu ne yapalım?”

“Konu komşuya dağıtın!”

İki gün sonra yine sormuşlar:

“Baba erenler konu komşuya dağıttık, bitmedi!”

“Sokaktan geçenlere verin!”

Bir hafta sonra yine gelmişler:

“Gelene geçene dağıttık,ama nafile,dağ taş üzüm.”

Nafi Baba onların ne demek istediğini anlamış, daha doğrusu kendisine ne dedirtmek istediklerini anlamış,şarap yapın dese iş bitecek ama o zaman başı derde girecek, bıyık altından gülümsemiş:

“Üzümlerin suyunu sıkın,küplere doldurun,Allah ne gösterir!”

Fıkramızdaki kıssadan hisseyi anlamışsınızdır.Bizim Edincik merası hikayesinin geldiği durum da aynen böyle…

Yerel basında birileri “paylaşalım!” demiş.Bir diğeri “Ben, bunu Edincik halkına nasıl anlatırım!” diyerek,halkın malını korumaya çalışmış, eski başkan,”Bu mera mahkeme kararıyla bizimdir.Bu yerler Bandırma’nın geleceğidir…” demiş

Kısacası o öyle demiş, bu böyle demiş diyerek , yerel basının diline düşen bu olayın sorumlusu, gazetelerde isimleri çıkan meclis üyeleri mi?Yoksa, belediye başkanının yapılan bölüşüm teklifini, meclis grubuna götürmesinden sonra, grup toplantısında alınan olumlu kararın sonucunda, grup toplantısındaki konuşmaları dışarı sızdıran mı?

Fıkramızın sonucunda olduğu gibi “Bekleyelim Allah ne gösterecek?” mi dememiz lazım?”Sinek küçük ama, mide bulandırır!” derler ya,bu da aynı hesap.

Yazmaktan imtina etmek istedim.Gelin görün ki, CHP’li olmam nedeniyle, bu gibi olayların basına yansımasını kabullenemediğim için, bu meselede partililerimin ve halkın “Neler oluyor?” sorularının yanıtlanması için yazıyorum.

Yerel basında ismi geçen arkadaşların bu konuda açıklama yapmaları zaruret halini almıştır.Zira,partimin bir meclis üyesinin dahi ,töhmet altında kalmasına,asla gönlüm razı değildir.

“Suçlu ayağa kalk!” diyecek halimiz yok, işi Allah’a havale edecek durumda da olmadığımıza göre , konu ile ilgili detaylı bir açıklamanın şart olduğuna inananlardanız.

Beyler,grup toplantılarında konuşulanlar,orada kalır.Kararlarda uyuşmazlık olsa bile, grup kararının arkasında hep beraber durulur.Kusura bakmayın ama,bu olayda sınıfta kalınıldı.

Temennim ,işi savsaklamadan bir an önce,birlik içerisinde olduğunuzu gösterecek geniş çaplı bir basın toplantısının yapılması…

YAŞAR KIRBIYIK -10-07-2019 BANDIRMA