Ben Yarım Taktım Sen Niye Çeyrek Taktın Kavgası Ölüme Neden Oldu

Kocaeli Kandıra'daki bir düğünde takı meselesi  yüzünden çıkan  tartışma sonrası yaşanan arbedede bir kadın hayatını kaybetti.

BEN SANA YARIM TAKTIM SEN NİYE ÇEYREK TAKTIN

Türkiye'nin genelinde  düğün sezonunda  benzer tartışmaların yaşandığı  takı meselesi , Kandıra'da kan dökülmesine neden oldu. 

 Kandıra'da T.Ö. ve T.D. adlı iki kuzen, düğünde yaşanan takı tartışmasından sonra ikna edilerek evlerine gitti ancak daha sonra alkollü olarak  karşı tarafın yaşadığı eve geldi. Gruplar arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı. T.Ö. ve T.D.'nin her ikisi de yaralanırken, diğer aileden de Gülten Şencan yaralandı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 42 yaşındaki Gülten Şencan, tüm çabalara rağmen yaşamını yitirdi. Diğer 2 yaralının da tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
Gülten Şencan'ın kuzeni Körfez Romanlar Dernek Başkanı Bayram Denizci, "Kavga takı yüzünden çıktı. Bir aile, diğer ailenin düğününde yarım altın takmış. Sonra düğün olduğunda gruplardan biri, diğer aileye çeyrek altın takmış. 'Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?' diye arbede yaşanmış. Biz düğün esnasında tarafları evlerine yollamıştık. Sonradan biri diğerini aramış, 'Sen neredesin? Hesaplaşalım' demiş. Evin önünde birbirleriyle tartışmaya başlamışlar. "dedi

20-06-2022/