Birileri Türkiye'nin Kalkınmasını İstemiyor Mu?

İnsanoğlunun zekası,düşünce yeteneğine ulaşacak derecede gelişince ,Evrenin ve yaşamın gizlerine ilgisi artmış ve bunları öğrenip gerçekleri bulma çabası içine girmiştir.Günümüze gelinceye değin topladığı bilgilerle de ,insan aklının alamayacağı kadar karmaşık ve sonsuz bir incelikle kurulmuş bir EVREN ve aynı nitelikte bir yaşam düzeninin ,kendisine özgü kurallarla ve şaşmaz bir disiplin altında milyarlarca yıldan bu yana işlediği gerçeğine varmıştır.
Bu yasa ve kuralların ancak küçük bir bölümü ,insanların arasından pek seyrek olarak yetişen ÜSTÜN ZEKALI ,araştırıcı ve düşünürler tarafından gün yüzüne çıkarılabilmiştir.Örneğin; Yerçekimi yasalarını bulan İsac Newton'un başına eğer elma ağacının altında düşen elma olmasaydı,ki, kimbilir Newtondan önce kaç kişinin başına düştü,hatta Taş ble düşerken,,,Ve hamamda yıkanırken rivayet olunur ki,hamam tasının su üstünde yüzdüğünü gören ARŞİMED'in gözlemini daha önce kaç kişi görürken,neden birtek ARŞİMED Eureka..Eureka (=buldum...buldum ) diye sokağa fırlamamıştır ve de BİLİMSEL bir GERÇEĞİ (suyun kaldırma kuvveti) diğerleri değil de Arşimed yakalamıştır?
Bu yüksek yeteneklere örnek olarak ,yazı,sayı,baskı,tekerlek,pusula,yerçekimi,fizik,kimya,mikroskop,en küçük canlılar,aşı,atom,kurallarını bulup dünya dönüyor diyenlerle mikrobu ve mikroskopu bulup mikroplar (minicanlılar) dünyasının ,teleskopu bulup yıldızlar aleminin ölçülere ve akla sığdıramadığımız sonsuzluğuk derecesinde büyüklüklerini ya da azametlerini gözler önüne seren nice BİLİM ADAMINI gösterebiliriz.
Genel kanı odur ki; bu doğrultudaki bilgilerimiz arttıkça ,bir bilginin yüceliği arttıkça cahilliğini kavraması gibi ,daha evren ve madde,enerji hakkında bilmediklerimizin çokluğu da ortaya çıkmaktadır.

*******
Bu gün dünyanın gelişmiş ülkeleri Bilimsel buluşlarla ürettikleri teknolojiyi satıp para kazanmaktadır.Türkiye bu fırsatı 1924 ten itibaren yakalamış ve dünyada ''Türk Mucizesi '' denilen sanayi ile kalkınmaya , hem de yıllık %17-21 arasında ,üstelik dünyada büyük bir ekonomik kriz de varken ve de dişarıya borçlanmadan AKIL ve BİLİM ile Büyük ATATÜRK'ün hedef gösterdiği ''Muasır(çağdaş) medeniyet seviyesini  yakalamış iken..TEKNOLOJİDEN PARA KAZANMAYA başlamış iken.
NE OLDU DA BUNLARDAN GERİ KALDIK,DURDURULDUK.?
Birkaç can alıcı ve insanımızı üzen örnek vermek istersek eğer;
*1926 da temeli atılan KAYSERİ Uçak fabrikasında üretilen 152 uçağı Avrupa ülkelerine ve Lübnan'a sattık,ta..Neden 1950 lerde bu fabrikayı kapattık?
*1960 yılında Eskişehirde ürettiğimiz %100 yerli otomabili BENZİN unutulmuş diye mi üretiminden vazgeçildi?
*Tarımsız sanayi olmaz..evet.Neden yerli ve dünyanın en değerli tohumlarımızdan vazgeçtik ve israele neden yılda milyarlarca dolar ödüyoruz..neden TARIMI bitirdik?
*BOR Madeni.İnsan yapısında da var.Dayanıklılık sağlar ve de 4.000 sanayi dalında kullanılır yaklaşık.BORDAN örneğin geçtiğimiz yıllarda RADYASYONU geçirmeyen önlük üretmişti genç bilim adamlarımız,ayrıca yine BOR madeni ile çalışan OTOMOBİLüretmişti Mühendislerimiz..Ne oldu o çocuklara .intihar mı ettiler? Kİ,ilerde PETROLÜN alternatifi olacak bu değerli madeni neden işleyip satamıyoruz da..hammadde olarak ele verip 10 katı ücretle işlenmişini alıyoruz.Bu maden hakkında kimler yok kanserojen yok şu.bu..gibi dezenformasyon yaptılar,kimlerdi onlar?
*TORYUM ve diğer madenlerden Türkiyenin tüm tükettiği ENERJİSİNİ sağlayacak PROJE Üretimini yapan FİZİK BİLGİNLERİMİZİN Uçağı mesela İspartada neden düştü.Hakikaten bir kAZA mı idi?
*Yabancılardan aldığımız Teknolojik bazı araçların YAZILIMINI çözen TÜBİTAK-ASELSAN Mühendislerimiz neden peşpeşe öldü,intihar mı ettiler gerçekten?
* Bunları yapan Türk Mühendislerimiz bu gün kullandığımız Samsung.Nokia.vs gibi teknolojileri neden üretemesinler..Kim engel oluyor?..
YANİ..BİRİLERİ ACABA..''BİLİM SENİN NEYİNE ULAN.BEN BULUR.PROJEYİ BEN YAPARIM.BEN ÜRETİRİM..SEN DE BENDEN PAŞA PAŞA ALACAKSIN '' MI DİYOR?
ACABA....
Ali Gün..20.Ağustos-2017.