Biz Sevdik mi Böyle Seviyoruz!

BİZ  SEVDİK Mİ BÖYLE SEVERİZ!

Bizim sevgimiz bir başkadır,biz sevdik mi öldüresiye severiz.
Hepimiz çok severiz vatanımızı. Hele iş adamlarımız,siyasi rantçılarımız o kadar çok vatansever ki,onlar;güzelim kıyılarımızı tespih tanesi gibi ATIĞI bol fabrikalarla donatırlar!
Söz gelimi,biz bir bayana abayı yaktık mı, sevgimiz başımıza vurur,aşkımız galeyana gelir,ona tutkumuzu ifade için, bıçağı çeker sevgimizi bıçakla pekiştirir veya sille tokat bir güzel canına okuruz sevdiğimizin...
Sözgelimi,yurdumuzu ölesiye sevdiğimiz  bıçakla halledemediğimiz için,ormanlarımızı yakar veya keserek altın arayıcı şirketlere peşkeş çekeriz.

Turistik bölgelerimize ise sanayi tesisleri kurarak sevgimizi gösteririz.
Ne yapalım?
Biz böyleyiz.
Eskiden Bandırma'mızı,Edincik mahallemizi bir güzel olduğunu anlatır yöremizin yerli kişileri.Şimdi bakıyoruz da yeşili kaybolmuş,her tarafı tavuk boku sarmış,biraz aşağılara doğru indiğimizde BAGFAŞ'IN canımıza okuma sevgisine şahit oluyoruz!
Biz, sevdik mi öldüresiye severiz. Livatyamızı bok çukuru yapar,ETİ MADEN atıklarıyla süsleriz kentimizi. Levent mahallemizdeki şlam depolamasının süresini uzatmaya çalışanlara isyan edeceğimize,onlara şakşakçılık yaparak,bir güzel gösteririz sevgimizi.
Evet,biz sevdik mi öldüresiye severiz vatanımızı ve kentimizi.  O kadar çeşitlidir ki bizim sevgimiz,ondandır bu kadar çok çevreci kuruluşlarımız. Onlar da kentimizi ve vatanımızı o kadarçok severler ki,sevgilerini birbirleriyle dalaşarak gösterirler!
NE YAPALIM?
BİZ SEVDİK Mİ BÖYLE SEVERİZ !
Yaşar Kırbıyık/Bandırma- 07.03.2020