Bizim Şişman Tombul Çocuk İki Düdükle Yakalanmış

Bizim şişman tombul çocuk  iki düdükçüyle yakalanmış

Gazetedeyim, Bandırma'da  gündemde ki çok sıcak sımsıcak önemli, dedikodularla dolu üstüne koy tencereyi kaynatır....!!  Link diye bir ses. Telefon  çalmadı, yok zaten!. Ne oldu .  Bu feysin hop  bi bakıver sesi  Kenarda altta bir mesaj kutusudur tavsiyem görmeyiniz.  .
 Feyse girdik ya girer girmez   linki yeşili görünce bizim meraklı melahatlar  kurnaz tilkiler  damlamaya başladı. Nöbetçi dedikoducular bunlar. Kurnazlar  aklı aklı sıra bana olta atıp kaçak et kesenlerden  detay almak isteyecekler adım gibi biliyorum. Ben kaçın kurrasıyım yemezler.
- Abim ordamısın..Dedikoduların bol olsun abimLezzetli yiyecek ifadesi olan yüz ne var ne yok ?.
- Eyvallah Kamilcim  takılıyoruz (Halbuki bende elden kare as var,onda ise beş benzemez olduğunu ocakcı bile biliyor) işte mevzu soruyosan şu an en önemli konu koalisyon.  Ordan aldım tutmadı burdan aldım tutmadı  olmuyor ..
Sessizlik.
Aklınca duyduklarına  getirmek istiyor konuyu Kamil . Çatlatacağım namussuzu.Tatlısu kurnazı,çakal..
- Hımmm ..  konu koalisyon mu..hadi ya.. o zaman koalisyon dedikodularının peşindesin...
- Evet hem de nasıl malum bizim kız defneyi bilirsin   ülkemizde şöhret olmadı ama komşumuz yunanistanda tüm gazeteler boy boy fotoğraflarını yayınladıydı bizim uzunla ne oldu  ne bitti diye  daha anlamadık derken   şimdilerde de çok dedikodular dolaşıyor  .BayBaykal'da yeniden  ortalıkta amman alarm  dikkat! Telefonları dinletirler içine çip mip koyarlar yaparlar bunlar malı götürmek için yapmayacakları yoktur. Bandırmada koalisyon çoktan kurulmuş kim altta kim üstte belli hükümet paylaşılmıştı  çoktan  derken  o da patladı .
- Abi asılsız haberler bunların hepsi montaj asla inanmıyorum abi  çekemiyorlar iftira atıyorlar namussuzum kıskanç  hepsi kıskanç.Sanki kendilerine gelse bu şans yala yut palamut derkene balıklama atlamayacaklar..
- Haklısın Kamil haklısın  . Şimdi malüm elma zamanı kırmızı elma var beyaz elma var zenci var.. ne kaparsan kaptın alda kaç kurnazları var, çipler var kayıtlar var şekere de iyi geliyormuş  yeşil sert elma mesela  ekşi derken,  bu insanlar şaşırdıklarında karıya bacanak diyor sevgilisine abla,teyze yenge diyenler bi sürü var biz bunları ayıklıyoz. 
-  Orhan Kapçak abimizin nüktedanlarından Rahmetli bokcu Aziz abi sağ olsaydı dedikodunun kralını alirdin.  Abi zenginliği çekemiyorlar işte kıskançlık bu . Yok efendim bizim şişman tombul çocuk  iki düdükçüyle yakalanmış tam üfletirken  hem de yani olurmu bir tane bulamayanların kıskançlığı işte bal gibi. Yok efendim zevcesi takipteymişte iş üstünde yakalamış fener ..feneri tutmuşlar karşılaşılan manzara bembeyaz bir kavun sulak yer kavunu tatsız ama iri .. sonuçta  ma aile ve konuyu meclis müzakeresi gündemine boğarak  şimdilik buzluğa  kaldırmışlar.
- Nasıl yani? ne düdüğü üfletiyor? bunlar parayla mı üfletiyor bu düdükçüler,  sanki mübarek trafik  memuru, Eyvah desene,devamı var bu işlerin
- Devamı 32 kısım tekmili birden. Sen bilmezsin okuyan eskiler anlar tefrika halinde devam eder bu işler sinemalarda hepsi birden gösterilirse 32  kısım tekmili birden olur.Sinemalar kapandı şimdi her yer sinema.Milletin ağzı torba değil .
 Ordan biri araya girdi ..
- Abi Bandırmaspor n'olacak abi ..(ya  adamın zoruna bak hele bi tatil bitsin millet nefes alsın biz de alalım sonra  bakarız adam dedikodulara tatil vermiyor.
- N'olsun oluyor olacak Rıfkı..
-Abi bu sene şampiyon olmazsak intihar edeceğim ne oluyor oralarda muhasebeciden başkan mı olur abi napcaz  bu sene de mi hüsran
- Ya Rıfkı git kardeşim ne intiharı  senin aklını aziz amcan almış  başkan dediğin oturur oturduğu yerde avrupa'da başkanın ismini bile bilmezler futbolcular. Herkes işini yapsın. İş biter  Hem milletin derdi sana mı düştü al sana dedikodu. Yok efendim Bandırmaspor'un yeni  hocası İsmail Ertekin olacakmışta,   telefonla ulaşamadıklarından dolayı Kemal Kılıç'ı arayıp onun ile telefonda  konuşup,anlaşmışlar, ne diyelim,! hayırlısı olsun,...dedikodu bunlar sakın üstüne alma.
-  Sayın karga abi çok çalışma ekmeğimize taş koyma  Sen dedikodu yazmazsın;yazılarında senin gibi gerçektir.lütfen  dedikodu kelimesini çıkaralım.
- Kardeşim mecazi anlamda dedikodu yazıldı...
- Dedikoducu ağız ishali olmuş esnaf görünümlü oğlanları da yaz abi..Akşam akşam  uzun kuyruklarda sıcak bi çorba niyetiyle meydana gelenlere  buz gibi yemek verenleri de yaz abi.
- Tamam  kardeşim....sıra onlarda...eskiden parayla idi,şimdi sırayla kardeşim.