Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil Rekor Kırdı

4 Dönem İlçe Başkanlığından sonra 2 dönem meclis üyeliği yapan Tarık Erdil  3. kez Burhaniye Belediye Meclis Üyesine seçilerek rekor kırdı.

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi  Burhaniye adayı Ali Kemal Deveciler'in Belediye Başkanı seçilerek  mazbatasını alarak görevine başlamasıyla birlikte , 25 kişilik meclise  Tarık Erdil’in Burhaniye'de  üçüncü kez seçilerek girmesi ile bir rekorun sahibi oldu.
Burhaniye'de  4 dönem CHP İlçe Başkanlığı yapan Tarık Erdil daha sonra  Fikret Akova ve Necdet Uysal Belediye başkanlığı sürecinde de meclis üyeliği görevinde bulundu. 55 yaşında Tarık Erdil 3.kez  belediye meclis üyeliğine seçildi. 16 kişiden oluşan  CHP meclis grubunun en tecrübeli üyesi olan  Tarık Erdil, “ Burhaniye CHP olarak muhalefette bulunduğumuz  5 yıl içinde dürüst ve temiz siyaset yaptık.

Sonuçta bugün itibariyle Birlik ve beraberlik içerisinde söz verdiğimiz partimizin Bayrağını Burhaniye Belediyesine astık.Emeği geçen herkese teşekkür ederim. .Babam rahmetli Necmi Erdil’de 70’li yıllarda belediye meclis üyeliği yaptı. Ben, 4 dönem CHP ilçe başkanlığının yanında iki dönem CHP meclis üyeliği görevinde bulundum. Şimdi bu benim üçüncü dönemim. Bu tecrübelerimi yeni arkadaşlarımla paylaşacağım. El birliği ile ilçemizin kalkınması için yararlı olmaya çalışacağız .Allah utandırmasın..” dedi.

BANDIRMA GERÇEK - 04-04-2019 - haber  MAHMUT ÖZKAPLAN edit:MEHMET LEVENTOĞLU