Burhaniye Öğretmenler Plajı Tatilcilerin Yeni Gözdesi Oldu

Uzun Yıllardan beri Mavi Bayrak Kriterlerini titizlikle sürdürerek tatilcilerin gözde dinlenme yerlerinden biri olan Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Plajı kumsalında  en küçük çöpe izin verilmiyor.

Türkiye'nin en büyük turizm alanına sahip olan Balıkesir'de Edremit Körfezinin berrak denizi ve Kaz dağlarının olağanüstü oksijen yoğunluk havasıyla sessiz sedasız ancak olağanüstü kaliteli  tatil ve dinlenme merkezi niteliğini sürdüren Burhaniye Öğretmenler Mahallesi gerek deniz gerekse mahalle içi temizliğine elbirliğiyle verilen özenle dikkatleri çekiyor. Beton ağırlıklı yüksek yapılaşmaya izin verilmeyen mahallede çevre ve insan yaşam alanları dengesi dikkatle korunuyor.

Balıkesir Büyükşehir ve Burhaniye Belediyesine bağlı ekipler Öğretmenler Mahallesinde  temizlik bakım ve ilaçlama çalışmaları Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in özel ilgisiyle titizlikle sürdürülürken, yürüyüş mesafesi İskele Mahallesinde bulunan Yat Limanı ve çay bahçeleri ; yediden yetmişe sınıf farkı gözetmeden  halkın buluşma ve toplanma yeri  geleneğini sürdürüyor.

BANDIRMA GERÇEK -27-06-2019 HABER : MAHMUT ÖZKAPLAN - EDİT MEHMET LEVENTOĞLU