Bütçede Vatandaşa yeni Vergi ve Zamdan başka bir şey yok!! NAMIK HAVUTÇA

Misakça’daki köylüye, Bandırma’daki esnafa, Edremit’teki emekliye, Zonguldak’taki işçiye, Ankara’daki memura yani 80 milyon vatandaşımıza yeni zam...

2018 YILININ BÜTÇESİNİ KISACA ÖZETLERSEK

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 2018 yılının bütçe görüşmeleri sürerken konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “2018 yılının bütçesini kısaca özetlersek; Misakça’daki köylüye, Bandırma’daki esnafa, Edremit’teki emekliye, Zonguldak’taki işçiye, Ankara’daki memura yani 80 milyon vatandaşımıza yeni vergi zammından başka bir şey yok!” dedi.

“AKP, vergilere zam yaparak vatandaşın, işçinin, köylünün, esnafın, memurun, emeklinin alın terine, kazancına göz dikmekten başka bir şey yapmamaktadır” diyen Havutça, 2018 yılının bütçesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Akaryakıttan gıdaya kadar hemen her kalemde zam sağanağına maruz kalan vatandaş artan vergi yükünün altında iki büklüm hayatını idame ettirmeye çalışıyor. 2017 bitmeden 40 milyar liralık vergi zammı paketi ile yandaş şirketlere verilen ihaleler finanse edilmeye çalışılıyor. Topladığı vergileri yandaşlarına ve kendi saltanatına yönelik kullanan AKP, milletin sırtına binmeye devam ediyor.

2018 yılının bütçesinden Misakça’daki köylüye, Bandırma’daki esnafa, Edremit’teki emekliye, Zonguldak’taki işçiye, Ankara’daki memura yani 80 milyon vatandaşımıza yeni vergi zammından başka bir şey yok!

Dış ve İç Politikada Uygulanan Yanlışların Sonucu Ekonomimiz Milyarlarca Dolar Zarara Uğradı. Uğramaya da Devam Ediyor.

Dolar 4 Lira oldu.

Benzinin Litresi 5,5 Lira oldu.

AKP, vergilere zam yaparak vatandaşın, işçinin, köylünün, esnafın, memurun, emeklinin alın terine, kazancına göz dikmekten başka bir şey yapmamaktadır.

Yüksek vergilerle vatandaşın belini büken AKP iktidarı yaptığı yanlışların bedelini vatandaşa ödetip insanımızın manevi duygularıyla oynamaktan başka bir şey yapamamaktadır.

80 milyondan toplanan vergileri hesapsızca ve fütursuzca harcayan hükümet, örtülü ödenekle har vurup harman savurduğu paranın hesabını vermemekte, yandaşlarına verdiği milyarlarca dolarlık ihaleleri ve peşkeşleri vatandaşın sırtına vergi olarak bindirmektedir.

OHAL uygulamalarıyla birçok insanın haksız yere işten atıldığı, cezaevlerine konulduğu ve yargılanmadığı bir süreçten geçiyoruz.

Bilim insanlarının, akademisyenlerin, gazetecilerin iktidara biat etmedikleri için cezaevlerine konulduğu, sistematik baskıların uygulandığı bir diktatoryal rejimle karşı karşıyayız.

Ülkedeki OHAL karanlığına karşı, AKP diktasına ve baskısına boyun eğmeden adalet adına mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. .

Kendinden olmayanlara, biat etmeyenlere tahammülü olmayan AKP iktidarı bu haklı mücadelemize karşı kaybetmeye mahkûmdur” dedi.