Büyükşehir'den Ulaşıma Büyük Zam .Vatandaş Tepkili

BÜYÜKSEHİR DEN ULAŞIMA BÜYÜK ZAM ! BANDIRMA ERDEK 56 TL OLDU    

Balıkesir Büyüksehir Belediyesi  ulaşım koordinasyon merkezinden Bandırma şehir içi ve şehir dışı ulaşımına büyük zamma vatandaşlardan büyük tepki.

Mazot ve girdi fiyatlarına oranla yüksek olduğu iddia edilen fiyat ayarlamalarından sonra Bandırma şehir içi kartlı biniş 15 TL nakit biniş 16 TL olurken,43 TL olan Bandırma Erdek arası  56 TL, Bandırma Gönen 100 TL, Bandırma Dalyan ücreti 60 TL oldu.

Sessizce devreye sokulan  büyük oranlı zamlara  yönelik vatandaşların  tepkisi büyük olurken gazetemizi arayarak tepkisini dile getiren  Ahmet Danışmaz adlı vatandaş "bu nasıl bir sosyal Belediyecilik yeniler eskileri aratır oldu gereksiz  etkinliklerin harcamaların faturası vatandaşa çıkarılıyor olsa gerek  bugün meydana geldim her daim orada nöbetçi eylemcilerden eser yok  hani neredeler Demokrasi platformu,nerede Tüm Emekli Sen diğerleri  nerede CHP İlçe Örgütü, AK Parti İlçe Başkanı teşkilatı sözcüsü dilsiz mi ? Neredeler..  bu dar zamanda  çalışana çok görülen bu açlık  ücretlerine rağmen yapılan bu zamlara karşı sessizlik utanç verici.. Her daim meydana çıkan eylemci arkadaşlar  nerede özel araçlarıyla seyahat ediyorlar olsa gerek halkın çektikleri çileden haberleri yok buyurun ben buradayım siz neredesiniz "dedi.

05-07-2024/ SEDAT KUTBEK /BANDIRMA GERÇEK