Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Av.Ece Başaran ve Ekibi Güven Tazeledi

Fikret Çağın Yazdı.

Av. ECE BAŞARAN ve EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ !

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİNİN BANDIRMA ŞUBESİ YILLIK OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ!.

ÇYDD Bandırma şubesinin yıllık genel kurul toplantısı, 16 Temmuz 2021 Cuma günü Bandırma Belediyesinin eski binasındaki düğün salonunda iyi sayıda bir katılımla gerçekleştirildi..

Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu sonrası okunan "Milli Marş"ımızla başlayan genel kurulda gündemden önce  katılımcıları aydınlatmak amacıyla bir ön konuşma yapan  Sn.Füsun ÖZBEK’den sonra  Sn.Nermin MUTLU slayt eşliğinde dernek Bandırma şubesinin genel merkez ile ilişkileri ve bunun yanında kendilerinin gerçekleştirdikleri etkinlikleri açık ve net olarak anlattı ve daha sonra divan seçimine geçildi. Verilen teklif  ile genel kurulun  Divan Başkanlığını Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Ozan Onur üstlenirken yardımcılıklarına Eğitim- Sen Bandırma Şube Başkanı Sn.Erdal Doğru ve ADD ve Bandırma Kent Konseyi'nin çiçeği burnunda başkanı Sn.Serdar Polat yazman olarak seçildi

Başkan tüzük gereği, eski yönetimin özveri yüklü yıllık çalışma faaliyetlerini, gelir gider hesaplarını şeffaf bir şekilde raporlarıyla ,slayt eşliğinde açık ve net anlaşılır bir biçimde sundu.

Kurucu başkan merhum Türkan SAYLAN’ı rahmetle anarak onun çizgisinden ayrılmadan bu kutsal görevi azimle, yılmadan çok daha ilerilere taşıyacaklarını beyan ederek katılımcılara ve bağışçılara teşekkür ettiler.

Kovit 19' un dünyamızın her yerinde çok tahribata yol açtığı herkesçe malum. Bu belaya rağmen ÇYDD  yönetimi yılmamış, durmamışlar, öncelikle Atatürk'ün aydınlanma hedefi ve çağdaş yaşam ilkeleri misyonunu ve vizyonunu daha da ilerilere taşımak için büyük çaba sarf etmişler. Muhtemelen işte bu nedenlerle kendilerine, ‘biz bu görevi daha iyi yapabiliriz" diyen birileri rakip olarak çıkamamış diye düşünüyorum.

Ve Avukat Sn. Ece BAŞARAN’ın başkanlığında, emekli edebiyat öğretmeni Sn. Nermin MUTLU, emekli halkla ilişkiler müdürü Sn. Füsun ÖZBEK, emekli memur Sn. Ayşen SEVİLDİK, emekli memur Sn. Ayten AKDENİZ, esnaf Sn. Sema SEVİNÇ, ve özel bir kurumda çalışan Sn. Fatih ÇÖLGEÇEN’ den oluşan ekip başarılı bulunmuş ve yeniden ÇYDD Bandırma şubesi yönetimine oy birliği ile seçilmişlerdir. Kendilerini biz de tebrik ediyor ,Bandırma GERÇEK GAZETESİ olarak içtenlikle kutluyoruz.

Fikret ÇAĞIN….16-07-2021