CHP 100 Yıldır Yolumuzu Aydınlatıyor

CHP 100 YILDIR YOLUMUZU AYDINLATIYOR .              

 9 Eylül 1922 İzmir’in dağlarında çiçekler açıyor ve Emperyalizmin taşeronu İşgalci Yunan güçleri denize dökülüyordu tam 101 yıl önce .Peki Bir Yıl sonra 9 Eylül 1923 ‘te Cumhuriyet Halk Partisinin kurulması tesadüf müydü ?Tabi ki hayır,Çünkü 9 Eylül Emperyalizmin Anadolu’da diz çöktürüldüğü gündür .CHP’nin Özgürlük ve Bağımsızlık mayası 9 Eylüle dayanmaktadır .     Devletin Kurucu partisinin temelinde antiemperyalizm ve kurtuluş mücadelesi vardır.

CHP Kabul ettiği ALTI OK  ve temel ilkeleri ile TÜRKİYE Cumhuriyetinin mayasıdır,köküdür.Çağdaş Devrimleri bir bir hayata geçirerek modern ve çağdaş CUMHURİYETİ yaratacaktır.Ama en önemli devrimi ve projesi ise kadın devrimidir,laik eğitim devrimidir.Bugün Türkiye Cumhuriyetinin temelinde Atatürk devrimlerinin ilkelerinin mayası vardır.100 Yıldır ilkeleri ile Ulusumuza yön veren CHP Türkiye’yi çok partili rejime taşımayı başarmış ve kurulan diğer siyasi partilere de demokrasi anlayışı İle örnek olmuştur.        

Bizim cibilliyetimiz GAZİ Mustafa Kemal Atatürk’e dayanır,En büyük Eserimiz ise bugün Türkiye Cumhuriyetinin ta kendisidir .Yaptığı devrimleri ile Saltanatı ve Hilafeti kaldıran ,kul’u birey ,cariye’yi Özgür kadın yapan Çağdaş Cumhuriyet ‘in kurucu kadrolarına karşı Türkiye CUMHURİYETİN’de yaşayan her bir vatandaşın bırakın helalleşmeyi minnet borcu vardır ve yapılan devrimler ulusal onurumuzdur..Altı OK’unu çağın ve sosyal demokrasinin evrensel ilkeleri ile harmanlamış emeği ve emek eksenli politikaları önceleyen ortanın solu ilkesi ile de “Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen “ diyerek ezilenlerin,yoksul emekçi ve halk kesimlerinin  “Toprak işleyenin ,su kullananın ilkesi ile de üreten çiftçimizin ,köylümüzün sesi olmuştur.Çalışanların haklarını güçlü bir şekilde savunarak işçi ve memur sendikal örgütlenmelerinin de önünü açmıştır.Dünyada 100 yıl önce kurulan Siyasi parti sayısı bir elin parmakları kadardır.Türkiye ‘de demokrasinin,özgürlüklerin ,sosyal adaletin ve hukuk devletinin öncüsü daima CHP olmuştur,birçok siyasi partimiz CHP’nin demokrasi anlayışından esinlenmiş örnek alınmıştır.100. Yılında bugün dahi ,Kurucu liderimiz  Büyük Atatürk ‘ün İlke ve devrimleri ile geleceğimize ışık tutmaya devam etmektedir.Partimizi ,Kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra bugünlere taşıyan Önceki Genel Başkanlarımız Atatürk ‘ün silah arkadaşı İsmet İnönü ,Bülent ECEVİT, Deniz Baykal ‘ı saygıyla minnetle anıyoruz .Hikmet Çetin ,Altan Öymen, ve Bugün  Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun da emekleri çok değerlidir.CHP’nin 100. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun .

 100 Yılımızda ben de partimle gurur duyuyorum.CHP’de uzun süre mücadele arkadaşlarımız İle birlikte mücadelenin ön saflarında yer aldım almaya devam ediyorum.Bandırma Belediye MECLİSİ üyeliği ,Balıkesir İl Genel Meclisi Üyeliği ve Grup Başkan vekilliği,TBMM’de üç Dönem  Balıkesir Milletvekili Adalet  ve Anayasa uzlaşma komisyonu üyesi ve TBMM Grup Yönetim olarak temsil etmenin onurunu ve gururu hep yaşayacağım ve bu aileme bırakacağım en büyük miras olacaktır.  

 Partimizi 100. Yıla taşıyan ve bu süreçlerde emek veren her kademedeki parti yönetici  emekçilerimize ,CHP’ye oy veren gönül veren bütün Mustafa Kemal’in Askerlerinin 100. Yılı kutlu olsun.CHP nin Kurucu ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir yeterki Ankara’ya giderken POLATLI Kartaltepe’deki DUR YOLCU MEHMETÇİK anıtını hiç unutmayalım.CHP ‘nin yurtsever ,devrimci evlatları yeniden emaneti sırtlayacak önce DEMOKRATİK CHP ‘yi sonra DEMOKRATİK TÜRKİYE ‘yi yeniden inşa edecektir..

10.Eylül.2023 Av.Namık Havutça 24,25,26.Dnm CHP Balıkesir Milletvekili