CHP Balıkesir İl Kongresinde Demokratik Yarış. Ender Bıçkı ,Serkan Kaya

CHP  Balıkesir İl Başkanlığında  Seçim Heyecanı. CHP Balıkesir demokrasi adına yine yeni bir örnek teşkil eden kongresinde 2 adaylı listelerle delegelerin karşısına çıkacak.  7 Ocak Pazar günü yapılacak olağan kongrede 2 adayın yarışacak olması heyecan dozunun arttırırken  mevcut İl Başkanı Ender Biçki ve CHP’li Büyükşehir Meclis üyesi Serkan Sarı nın yarışacağı seçimin galibi kim olacak Balıkesir gündeminin birinci sırasına yerleşti.

 637 delegenin oy kullanacağı seçimde her iki adayda oldukça iddialı. Başkan Ender Biçki 7 Ocak Pazar günü CHP İl kongresinin büyük bir demokrasi  şöleni olacağını kaydederek   Balıkesir’i 2019 yerel ve ardından yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine taşıyacak olması nedeniyle tarihi bir kongre olacağını ifade etti. Bıçkı açıklamalarında "CHP’yi 2019 hedefine götürecek il başkanı ve il yönetimi olarak bize tekrar yetki verecektir diye düşünüyorum. 2 yıldan bu güne kadar 2019 hedefine dönük yaptığımız önemli çalışmalar var. Ekip arkadaşlarımla birlikte Olağan üstü gayretlerimiz var. Bu gayretlerin örgütte karşılık bulacağını düşünüyorum." dedi.

.CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı :  CHP’ye bu güne kadar yapılmış olan hizmetlere ve emek vermiş olan herkese emeğine saygılıyız bizde bunun üzerine bir şeyler koyabilme adına yola çıktık. Biz yerelde ve Türkiye genelinde iktidarı kazanacağımızı biliyoruz.  CHP için siyaset yapan herkesle beraber omuz omuza mücadele edeceğim. İlçeler arasındaki dayanışmayı işbirliğini arttırmayı hedefliyorum .Halkımızın sorunlarına sıkıntılarına çözüm bulabileceğimizi ve bu anlamda da yerel seçimlerde de iktidara çıkacağımızı ve kucaklayacağımızı biliyoruz. dedi  Serkan Sarı sözlerinin devamında görev süresi boyunca her hangi bir makama aday olmayacağını ifade etti.

Edinilen bilgilere göre delegelerin tercihinin ortaya konacağı kongrede mevcut İl Başkanı Ender Bıçkı'yı CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Namık Havutça'nın desteklediği iddia edilirken  CHP Balıkesir'in yeni yüzü olarak başkan adaylığını koyan Serkan Sarı'yı CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm' ve Bandırma belediye Baskanı Dursun Mirzanın desteklediği ifade  ediliyor. Her zaman ki gibi demokratik bir ortamda geçeceği düşünülen 2 adaylı kongre öncesinde delegelerin adaylara yönelik tercihlerinde öne çıkan  favori olmadığı seçimin başabaş geçeceği tahminleri  kongre heyecanını arttıran bir unsur olarak görülüyor.

 

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR.