CHP Balıkesir'de Kongreler Başladı. Gömeç'te İki Aday Yarıştı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Balıkesir’deki ilçe kongreleri  Gömeç’le başladı.Cumartesi günü yapılan seçimde İlçe Başkanı Şeref Lale güven tazeleyerek yeniden  başkan seçildi. 

CHP İl Başkanı Serkan Sarı , Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin,  Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, eski milletvekilleri Nedret Akova ve Mehmet Tüm, eski il başkanlarından Ender Biçki ve İrfan Barış’ın da  katıldığı kongrede divan başkanlığını Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler üstlendi.

Gömeç İlçe kongresinde iki aday mevcut başkan Şeref Lale ile Ahmet Ercan’ın listeleri yarıştı. 69 delegenin oy kullandığı seçimde  Lale 40 oyla yeniden ilçe başkanlığına seçilirken, rakibi Ahmet Ercan 29 oyda kaldı.

EDREMİT'TE TEK ADAY

Öte yandan Pazar Günü yapılan CHP Edremit İlçe Başkanlığı’na tek liste ile gidilen seçimler sonucunda Fatih Yılmaz bu kez seçilerek başkan oldu.. 
CHP Edremit İlçe Başkanlığı’nın olağan genel kurulu bugün Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Kongreye  İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, 25 ve 26. dönem Balıkesir milletvekili  Mehmet Tüm, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, eski il başkanlarından İrfan Barış ve Ender Biçki  ile çok sayıda partili katıldı.

15-12-2019