CHP Bandırma İlçe Örgütünden Coşkulu Kahvaltı Buluşması

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı CHP’nin kuruluşunun 96 yılı nedeniyle Bandırma Eken Prestij Otel’de kahvaltı programı düzenledi.

 Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar ,Bandırma Belediyesi eski başkanları Dursun Mirza ve Sedat Peker İlçe yönetim kurulu üyeleri ve yaklaşık 400 kişiden oluşan  partili üyeler katıldığı kahvaltıda Türkiye Cumhuriyeti'nın kurucu partisi olarak 96. yıldönümü buluşmasında  konuşmalar gerçekleştirildi.

Kahvaltı programının açılış konuşmasını yapan  CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar  " Yapı taşını Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinden ruhunu Kuvayi Milliye’den alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümünde bir arada olmaktan kıvanç duyduklarını söyledi. Bahar “Kurulduğu günden bu yana ülkemizde Atatürk ilke ve inkılaplarının güvencesi olan bir partidir Cumhuriyet Halk Partisi. Yaşadığı onca zorluğa rağmen, iktidarda ya da muhalefette ama ilkelerinden ödün vermeden dimdik ayakta kalan bir partidir, Cumhuriyet Halk Partisi. Yapılan onca haksız ve yanlı eleştiriye rağmen mutlu azınlıkların değil onurlu çoğunlukların partisidir, Cumhuriyet Halk Partisi”dedi. Bizim partimizde bazı siyasi partiler de olduğu gibi tek bir kişinin iki dudağının arasında kararlar alınmaz. Kimilerine göre çok seslilik partide hep bir kavga bir gerginlik havası estiriyormuş gibi görünse de bizler için bu, demokrasinin bir gereğidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm üyeleri, Parti içindeki ve siyasi alandaki her göreve talip olabilir. Çünkü kendisinde o gücü görür. Makam ve mevki hırsı olmadan o görevi en iyi şekilde yapabileceğine inanır. Partisi’nin köklerine ve örgütüne güvenir. Bu görevlere aday olduğunda parti içinde ayrışmalar, bölünmeler, gruplaşmalar olabilir. Hatta kimi zaman kırgınlıklar, dargınlıklar, yaşanabilir ancak her şey bittiğinde tüm kırgınlıklar, dargınlıklar, küslükler bir kenara bırakılır. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm üyelerinin asli görevi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan tüm yurttaşların yaşadıkları şehirlerin, beldelerin, köylerin en iyi şekilde yönetilmesini sağlamaktır”dedi.

İlçe örgütünü herkesi kucaklayan, zaman zaman ayrı görüşler içinde de olsak ama sonuçta aynı cephede yer alan ve en önemlisi zor zamanlarda tek yumruk olmayı başarabilen bir yapı haline dönüştürdüklerinin altını çizen Bahar “Bugün Bu salonda bunu görmenin haklı gururunu yaşıyorum. Bu arada şunu da hatırlatmak isterim ki bugün burada gördüğüm bu güçlü birlikteliği yarın Cumhuriyet Meydanında saat 11’de gerçekleştireceğimiz Atatürk anıtına çelenk sunma ve sonrasında Parti lokalimizdeki kutlamada da görmek istiyoruz” dedi.

Konuşmasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sosyal medyadaki paylaşımlarından dolayı verilen hapis cezasına da değinen Bahar “Ülkemizde 31 Mart seçimleri ile başlayan değişim ve artık yeter süreci hepimize aydınlık bir geleceğin habercisi olarak gözüküyor. Bununla beraber 31 Mart seçimlerini anti demokratik bir şekilde reddedip seçimleri yenileyen vesayetçi saray zihniyeti 24 Haziran seçiminde halkımızın kendilerine attığı tokatla tamamen şuurunu yitirmiş görünüyor. Öyle ki daha düne kadar terör örgütü elebaşına övgüler dizip arkasında saf tutanlar İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önceki sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek engizisyon mahkemelerinde bile örneği rastlanmayan adaletsiz kararlar verebiliyorlar Bir Filistin atasözü de derki; Ülkenizin aslanlarına sahip çıkın, yoksa düşmanın köpeklerine yem olursunuz! Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş bireyler olarak hepimiz Kaftancıoğlu’nun yanındayız...
Cumhuriyet Halk Partisi'ni diğer siyasi partilerden ayıran özelliklerden biri de çok sesli bir yapının olmasıdır. Bizim partimizde bazı siyasi partiler de olduğu gibi tek bir kişinin iki dudağının arasında kararlar alınmaz.  Kimilerine göre çok seslilik partide hep bir kavga bir gerginlik havası estiriyormuş gibi görünse de bizler için bu,  demokrasinin bir gereğidir. ” şeklinde konuştu.

TOSUN:  ALTIOKUMUZU BUGÜNÜN ŞARTLARINA GÖRE GELİŞTİRMEMİZ LAZIM

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun  Konuşmasında " Çok sevgili Cumhuriyet Halk Partisi ailem hepiniz hoş geldiniz.  Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'na sistematik bir saldırı söz konusudur. Hep beraber yapacağımız herkese eşit ve adaletli olarak ayrıştırmadan ötekileştirmeden hizmetimizi öne çıkarmamız lazım. Tüm partili arkadaşlarımı kentimizin yönetimine dahil etmemiz gerekiyor. Bu kent bizden çok şeyler bekliyor. Beş senelik hizmetimiz  Bandırma nın en önemli meselelerinden bir tanesi. Bandırma'yı beraber yöneteceğiz. Bugün partimizin 96 kuruluş yıldönümü için bir aradayız. Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz. Altıok'umuzu bugünün şartlarına göre geliştirmemiz lazım .Teknoloji bilimi  ortak aklı kullanmamız lazım ve  bu mevcut iktidarı yıkarak CHP iktidarını Türkiye Cumhuriyetinde yaşatmamız lazım.Örgütümüzün herkesi kucaklayan, zaman zaman ayrı görüşler içinde de olsak ama sonuçta aynı cephede yer alan ve en önemlisi zor zamanlarda tek yumruk olmayı başarabilen bir yapı haline dönüştürmekti. Bugün Bu salonda bunu görmenin haklı gururunu yaşıyorum.
Bu arada şunu da hatırlatmak isterim ki bugün burada gördüğüm bu güçlü birlikteliği yarın Cumhuriyet Meydanında saat 11de gerçekleştireceğimiz Atatürk anıtına çelenk sunma ve sonrasında Parti lokalimizdeki kutlamada da görmek istiyoruz. Sözlerime  burada son verirken , Saygı ve Sevgilerimle hepinizi tekrar selamlıyor , Aydınlık yarınlar diliyorum..." dedi

AHMET AKIN:  SALDIRILAR BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEZ

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın : " Gençlerimiz iktidara geliyoruz diyor. İyi Partili arkadaşlarımızla Partimizin değerli üyeleri hep birlikte biz çok büyük bir aileyiz . İyi Parti Millet Parti birlikteliği bizi yerelde iktidara getirdi. Şimdi sıra iktidarda .Önümüzdeki en yakın seçimde iktidarda olacağoız arkadaşlar. Millet İttifakının iktidarına milletimizin ihtiyacı var arkadaşlar. Bu ihtiyaç 82 Milyonu ilgilendiriyor. 17 Yılda korku devletini yarattılar. Korku dağları delinmeye başladı. Saldırılar bizi yolumuzdan döndüremez. Önemli olan birliğimizin beraberliğimizin tam olması  Yaşasın CHP si Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.

Kahvaltı Programında Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin ve Bandırma Belediye eski Başkanı Sedat Pekel'de birer konuşma gerçekleştirdi.

08-09-2019 BANDIRMA GERÇEK