CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel İktidara Bandırma'dan Seslendi

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel davet edildiği Bandırma Kitap Günleri etkinliği ziyaretinde vatandaşlara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanında kurulan platformda mikrofona davet edilen  ve iktidara sert eleştiriler getirdiği  konuşmasında Özgür Özel önümüzdeki ilk genel seçimde Ak Parti iktidarının sona ereceğini iddia ederek Millet İttifakı iktidara geldikten sonra ilk iş olarak yeni Anayasa yapıp  güçlendirilmiş parlamenter sistemi yaşama geçireceklerini söyledi. 
Konuşmasında “İktidara geldikten sonra  toplumsal barışı sağlayacaklarının altını çizen Özel önceliğimiz liyakate önem vermek olacaktır "dedi.  Seçim yasasını Türkiye’nin ihtiyacını ve parti içi demokrasiyi göz önüne alarak yeniden düzenleyeceklerini belirten Özel ; Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 196 kez değiştirerek, yandaşlarına kazanç kapısı yaptığı ‘Kamu İhale Yasası’nı bir kez değiştirip, bir daha hiç üzerinde hiç oynamayacağız. Antidemokratik uygulamalara son vereceğiz Eğitim sistemini çağdaş duruma getireceğiz. Türkiye’yi dini vakıfların elinden kurtaracağız. ”dedi.
 Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Özel’e kendisini Bandırma’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu belirterek hatıra plâket takdim ederken sosyal medya paylaşımında " Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel, 3. Bandırma Kitap Günlerimizde yaptığı söyleşide, halkımızın huzur ve mutlulukla, adalet ve liyakatle güven içinde yaşayacağı, yoksulluk ve yolsuzlukların son bulacağı bir Türkiye müjdesi verdi. Kitap Günlerinde, Bandırmalı hemşerilerimin büyük ilgi gösterdiği söyleşiye katılan Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel’e çok teşekkür ediyorum. Millet İttifakı ile kuracağımız iktidarda, halkımızın çektiği tüm sorunlara köklü çözümler bulacağımıza yürekten inanıyorum."ifadesini kullandı.

24-09-2021/İSMAİL YILMAZ/FOTO. BANDIRMA BLD BASIN