CHP Karesi Vatandaşın Sesi Oldu

CHP KARESİ VATANDAŞIN SESİ OLDU

SAKARYA MAHALLESİ’NDE CHP KARESİ RÜZGARI

Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanlığı tarafından oluşturulan “Karesi Halk Günleri” nin ilki 2. Sakarya Mahallesi’nde gerçekleştirildi. CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın ve Milletvekilimiz Ahmet Akın’ın notlar aldığı buluşmada vatandaşlar talep ve siyasi önerilerini ilettiler.

CHP Karesi’nin 2. Sakarya Mahallesi’ndeki Çalışma Bürosunda toplanan vatandaşlara kendi şahsi cep telefonu numarasını veren Milletvekilimiz Ahmet Akın, tüm vatandaşların kendisine rahatlıkla ulaşabileceğini, her dertlerinde yanlarında olacağını söyledi. Balıkesirlilerin talep ve şikayetlerini her zaman kendilerine iletebileceklerini söyleyen CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın ise, belediye hizmetlerinde eksiklikler olması durumunda konuyu gerekirse belediye meclis üyeleriyle birlikte önerge boyutunda meclise dahi taşıyacaklarının sözünü verdi.

ÇALIŞMA BÜROSU DOLDU TAŞTI

CHP Karesi İlçe Örgütü öncülüğünde başlatılan “Karesi Halk Günleri”ni duyan vatandaşlar 2. Sakarya Mahallesi’ndeki çalışma bürosunu doldurdu. Salona sığmayan vatandaşlar, taleplerini iletmek için böyle bir organizasyon yapılmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

YALÇIN “HER AY BİR VEKİLİMİZ İLE HALKIMIZI DİNLEYECEĞİZ”

CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın, “Hepiniz hoş geldiniz. Biz halk günlerinde şunu amaçladık. Biz burada vekilimiz ile birlikte halkımız ile bir araya geldik. Bundan sonra her ay her vekilimiz gelecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nden üç vekilimiz de her ay davetlimiz olacak. Sizler ile birlikte tüm sorunları konuşacağız. Sorunlar masaya yatırılacak. Biz şunu yapmak istiyoruz; mahallelerimizde bir takım sorunlar, sıkıntılarımız var. Bugün iki muhtarımız da burada. Onların sıkıntıları olabilir. Sizlerin sıkıntıları olabilir. Mahalle yollarından aydınlatmalara kadar Genel Merkez’de dillendirilecek konuları buralarda dile getirebileceğiz. Vekillerimiz zaten her zaman hazırlar. Ahmet vekilimiz cep telefonu numarasına kadar sizlere verdi. Ve hakikaten o an meşgul olsa bile size mutlaka dönüş yapıyorlar. Biz ilçe başkanları olarak da vatandaş olarak da çok rahat ulaşabiliyoruz. Biz burada sorunlarımızı, mahallelerimizin sorunlarını konuşacağız. Haksızlığa uğradığınız yerler varsa onları bizlere not ettirin. Belediye hizmetleriyle ilgili bir sıkıntınız varsa belediye meclis üyelerimiz ile birlikte mecliste bunların önergelerini vererek dile getirelim. Bu konuda sorunlara çözümler arıyor, gerekli yerlere iletiyoruz. Bu anlamda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Milletvekillerimiz ile burada aşamadığımız sorunları Genel Merkez’de, mecliste bu sorunları iletiyorlar. Bu formatta gidersek çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Tekrar iyi ki varsınız, iyi ki geldiniz. Hep buradayız” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM, MAHALLE SORUNLARI, BELEDİYE HİZMETLERİ, DEPREM…

Karesi Halk Günlerinde vatandaşlar eğitimden, belediye hizmetlerine, depremden mahallelerindeki sorunlara kadar her detay hakkında düşüncelerini ve taleplerini dile getirdiler. Sorunlara ve taleplere her zaman cevap vereceklerini söyleyen Milletvekilimiz Ahmet Akın, cep telefonu numarasını vatandaşlara verdi. Akın, “Cep numaram var. Beni arayın. Bir sorununuz, derdiniz olursa ulaşın. Bizler sizin vekiliniziz. Burada başınız ağrısa, bir sorununuz olursa bana ulaşın. Sakarya Mahallemizde CHP Karesi İlçe Örgütümüz ve CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın’ın da oluşturduğu güzel bir ortam var. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Mektuplarınızı, özel notlarınızı da bırakabilirsiniz. Biz her zaman yanınızdayız. Girmedik mahalle, çalınmadık kapı bırakmayacağız.” dedi.

AKIN “CHP KARESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE BAŞLATILAN PROJEYİ ÖNEMSİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Şu anda seçim yok, propaganda yapacak bir şey yok. Sorunlara çözüm için geldik. Sizlerin belediye ile ya da kendi sorunlarınız ile ilgili konuları dinleyeceğiz. Ulaşamadığınız birileri olur, randevu alamıyorsunuzdur. Mahalleniz, kendiniz için önemli konular vardır onun için bu projeyi önemsiyoruz. CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın’ın böyle bir projesi olması geçekten çok güzel. Bu proje Genel Merkezin de çok hoşuna gitti. Hakikaten çok etkili olacağına inanıyorum. Biz bunu Balıkesir’in başka ilçelerinde de yapmayı hedefliyoruz” dedi.

AKIN “SİYASET ÜSTÜ”

Şehitlerimizin üzüntüsünü yaşadığını ve bu durumun siyaset üstü olduğunu söyleyen Akın, “Vatan, millet, milliyetçilik denildiğinde Balıkesir akla gelir. Onun için bir karış toprağımıza kimsenin yan gözle bakmasına izin vermeyiz. Bizim sormak istediğimiz bazı sorular var. Bu soruları da kapalı toplantıda sorup bunlara cevap isteyeceğiz. Çünkü bu işin siyaseti yok. Birliğin, beraberliğin, mücadelenin, gaziliğin siyaseti olmaz Allah korusun. Çünkü en üst mertebesidir” dedi.

YALÇIN”BALTOK KONUTLARININ ALTINDAKİ FAY CİDDİ TEHLİKE YARATIR”

Baltok konutlarının altındaki fay hattına da dikkat çeken CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın, gelen bir soru üzerine şu açıklamalarda bulundu;“Baltok’ların bulunduğu alanlar fay hatlarının üzerinde yer alıyor. Bu kadar tehlikeli bir dönemde buraya bina yapmaya devam ediyorlar. Hoyratlık, laf dinlemezlik var. İnsan yaşamını ciddiye almayan bir sistem ile karşı karşıyayız. Bunu hep birlikte dile getireceğiz. Pek çok oda bu konuyu dile getirdi. Baltok konutlarının altından geçen fay hatları dikkate alınmadan insan hayatı tehlikeye atılıyor”

YALÇIN “ÖĞRENCİLER DE AİLELER DE PERİŞAN OLDU”

Balıkesir’de yıkımı gerçekleşecek okullar ile birlikte pek çok ailenin ve öğrencilerin mağdur olduğunu söyleyen CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın, “Karesi’de iki tane okul binasından çocuklar alelacele çıkarıldılar. Okulların yıkılacağı belirtiliyor. Bunların etüt çalışmaları da çok önce yapılmış. Ama bir anda yetkililer bu okulları yıkma kararı aldılar. Çocuklar afalladı, aileler afalladı. Hem okulları yıkılacak olan öğrenciler hem de gittikleri okullardaki öğrenciler mağdur oldu. O okulların da sistemi bozuldu. Hep bir hoyratlık, hep bir vurdumduymazlık. Madem biliyordunuz bu çocuklar böyle bir tehlikenin içinde yıllarca nasıl yaşadılar” şeklinde konuştu. 2. Sakarya Mahallesi’ndeki Çalışma Bürosunda gerçekleşen buluşmanın ardından CHP Karesi Kocaavşar Mahallesi’nde bulunan Çalışma bürosuna geçildi. CHP Karesi İlçe Örgütümüz ve Milletvekilimiz Ahmet Akın, Kocaavşarlı vatandaşlarla buluştu. 1. Sakarya Mahallesi CHP Karesi Çalışma Bürosunda düzenlenen Karesi Halk Günlerine CHP Balıkesir İl Başkan Vekilleri Yusuf Kaplan ve Mustafa Oflaz, Kayabey Mahallesi Muhtarı Bilgi Sevinç, Vicdaniye Mahallesi Muhtarı Meral Karahan, CHP Karesi İlçe Örgütü, partililer ve çok sayıda vatandaŞLARDA KATILDI.

02-03-2020