CHP Yerel Seçim Adayları Yarın Açıklanacak. Bandırma'dan Kim Çağrıldı!

CHP'de bugün yapılan MYK dan sonra yarın toplanacak  parti meclisinde 200 üzerinde yerel seçim başkan aday açıklaması bekleniyor.

Alınan bilgilere göre yarın yapılacak PM toplantı sonrası  Antalya ve Adana'da ortak adayla birlikte İstanbul adayının da açıklanabileceği ifade ediliyor. İstanbul noktasında Ekrem İmamoğlu’na kesin gözüyle bakılıyor. İstanbul adayının açıklanıp açıklanmayacağını yarın sabahki MYK toplantısında karar verilecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığında  İYİ Parti ile yürütülen ittifak sürecinde ,Bandırma'nın da dahil olduğu  21 ilçede son durumun ne olacağı merak edilirken karşılıklı müzakere süreci devam ediyor. Bandırma' CHP de aday ismi beklentisi sürecinde  henüz net bir isim yok ancak  son gelen habere göre aday adaylarından Metin Ok'un iddialara göre telefon çağrısı üzerine Ankara'ya hareket ettiği öğrenildi.  Öte yandan  Ankara ve İzmir noktasında tam net isim henüz yok ancak Ankara'da Mansur Yavaş ismi halen en önde olduğu. İzmir konusunda adaylar tekrar gözden geçiriliyor.

24 ARALIK’DA PM YENİDEN TOPLANILACAK
CHP PM’nin, 400 kişilik listeyi ve yarın gündeme gelmeyecek olan büyükşehirlerin adaylarını görüşmek için 24 Aralık da yeniden toplanması bekleniyor.

TÜRKİYE GENELİNDE EĞİLİM KARARI ÇIKTI
Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapılan MYK toplantısında, talep eden bütün il ve ilçelerde belediye meclis üyelerinin eğilim yoklamasıyla belirlenmesi kararı da alındı. Fermuar yönteminin uygulanacağı eğilim yoklamasında tek rakamlar Genel Merkez kontenjanına, çift rakamlarsa sandıktan çıkanlara ayrılacak. Eğilim yoklaması Ocak ayında yapılacak.

BANDIRMA GERÇEK - MEHMET LEVENTOĞLU