Chp'de neler oluyor.

Chp'de neler oluyor.

Kim neyi istiyor, neyi temsil ediyor anlamış değilim?..

1.) Değişim mi İsteniyor?..
Alttan üste doğru örgütlenmeye değişim denildiğine göre;
O zaman partinin taban örgütünün talebi doğrultusunda görüşler alınarak yeniden tüzük ve program yazılır, örgüt yapısı düzenlenir,delegeler değil parti (aktif) üyelerinin demokratik seçimlerle kendi örgütlerini seçilebilmesi sağlanır.(kısaca)..

2.) Değişiklik mi İsteniyor?
Lider ve göreve getirdiği dar kadro değiştirilir,aynı tüzük, program ve örgüt şemasıyla devam edilir.Bir nevi başarısızlıklardan dolayı gelen tepkilerin gazı alınır ve bir sonrası seçimlerde aynı hatayı yapıp farklı sonuç alınmayacağı gerçeğinin vazgeçilmez yanılgısı beklenir..

3.) Nitelik mi yoksa Nicelik mi önemlidir?..
Üç bin üyeli bir Chp örgütünden örneklemeyle;
% 10 yani 300 kişi bile partinin aldığı bir karar için çalışmıyor,sokağa çıkmıyor,eyleme destek vermiyor ama parti örgütlerinde sayısal üstünlük önemlidir demek bir seçenektir. ancak partiyi iktidara taşıyabilecek çözüm değildir. 
Oysa ki, 300 tane nitelikli insan, parti program ve tüzüğünü halka ulaştırabilecek ve örgütü bilinçli büyütebilecek yapıyı oluşturabilir, özveriyle çalışarak partisini halka anlatabilir..
Şİmdi soruyorum,
Değişim mi yoksa Değişiklik mi önemli?,
Nitelik mi yoksa Nicelik mi önemli?

Chp,sınıfsal konumunu belirlemelidr..

Ezilen,
1894 veya 1895 senesinde, İstanbul'da, tophane savaş sanayisi fabrikaları işçileri tarafından kurulan. Amele-i Osmanlı Cemiyeti (Osmanlı İşçi Birliği) ve devamında 1967 yılında kurulan Disk örgütlenmesi olan İşçiden yanamıdır?..

Yoksa ezen,Tüsiad, Müsiad işverenlerden mi yanadır.

Köylüden eken,üreten, biçen,emekten mi yanadır?..

Yoksa, tüccar,aracı,tefeciden mi?..

Laik,bağımsız cumhuriyetten mi yanadır?..

Yoksa, dinci,yobaz,bağnazdan mı yanadır?.
(Ekmelettin ve sağcı adaylar)

Ayrıca,
Bu konu hakkında yazmayı istemiyordum, ama yüce Atatürk'ün kurduğu gücünü genç cumhuriyet ve fakir halkından alan Cumhuriyet Halk Fıkrasını ve daha sonra Cumhuriyet Halk Partisini sosyal medya,Tv ve gazetelerde düşürdükleri durum içler acısı olmasına üzülerek yazmak zorunda kaldım..
Vesselam
Ozan Ozanca