CHP'li Muharrem İnce'den Kürt Meselesine Yorum

CHP'li Muharrem İnce'den kürt meselesine çarpıcı yorum..
HABERTÜRK TV'de ki programda konuşan Muharrem İnce “Türk’ün ayrı hakkı, Kürt’ün ayrı hakkı olmaz! Toplulukların hakkı olmaz!  Kişilerin hakkı olur. Diyarbakırlı Memonun, Yalovalı Ali Aganın hakkı vardır. Kürtlere ayrı hak vereceğiz böyle birşey yoktur! Bu ülke bölünür!” dedi.

İnce programda kendisine yöneltilen soruyu yanıtlarken çocuklarımıza ilk Türkçe alfabemizin hazırlayan ulu önder Atatürk'ün önerdiği şekilde bir Türkçe eğitimi yansıra anadil ve uluslararası bir dili öğrenmesi gerektiğinin altını çizerek farklı yaklaşımlarun ülkeyi bölünmeye gidecek projelere hizmet edeceğini ifade etti. İktidar politikalarına yönelik eleştirilerde de bulunan  İnce İnce Türk Milleti der.Topyekün milletçe kalkınma ve gelişmişlik ister.
Hiç bir Türk vatandaşını diğerinden üstün görmez.Sinop'luda Edirne'li de Hatay'lı da Şırnak'lı da eşit yurttaştır. Birlikte Türk Milletidir. Hiçbir yurttaşı eğitimde hukukta sağlıkta ekonomik hayatta geri bırakılmatacak dedi.  "Gençler işsiz, çalışanlar, emekliler geçinemiyor, döviz kuru yükseliyor. diyerek iktidarı eleştiren Muharrem İnce "18 yılda 7 Milli Eğitim Bakanı, onlarca kez sistem değiştiren iktidar göreve yeni gelmiş gibi eğitim reformundan söz ediyor." açıklamasında bulundu.

01-12-2020/HABER MERKEZİ