ÇYDD Gençleriyle Erdek'te Anlamlı Buluşma

BAŞKAN DURSUN MİRZA ERDEK DÜZLER'DE BİRARAYA GELEN  ÇYDD GENÇLERİ İLE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

MİRZA : Ülkemizin yeniden düzlüğe çıkması için tek yol, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine sarılmaktan geçiyor”

Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Balıkesir Milletvekili Namık Havutça Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin(ÇYDD) Erdek’te süren Türkel Minibaş 11. Gençlik Yaz Kampında gençlerle söyleşi gerçekleştirdi.

Düzler bölgesinde, Kapıdağ Kamping’te, ülkemizdeki 102 şubeden gelen 125 öğrencinin katıldığı sekiz günlük kampı CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ziyaret etti. Başkan Mirza ve Milletvekili Namık Havutça öğrencilerle ülkemizin çeşitli sorunlarının yanı sıra yerel yönetimler konusunda sohbet edip, düşüncelerini açıkladılar.

İlk konuşmayı yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Gençler, bizim geleceğimizdir. Gençliği olmayan bir ülkenin geleceği de olamaz” diye başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin eski başkanı Türkan Saylan hocamızı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Onun, Türk Gençliği’ne katkılarını, genç kızlarımızın eğitimi için verdiği hizmetleri hiç unutmayacağız. Bandırma, Güney Marmara’nın incisi, Türkiye’nin parlayan yeni yıldızıdır. Yaşayan, cıvıl cıvıl bir kenttir. Biz de, Bandırma’mızın 24 saat yaşayan bir kent olması amacıyla çaba harcıyoruz. Belediye olarak Bandırma’ya en iyi hizmeti sunmanın çabası içindeyiz. Tabii ki belediyecilik bir bütçe işidir. Bütçeniz yeterliyse hizmet vermeniz kolaylaşır. Belediyeler, yerel yönetimler, beşikten mezara kadar insana hizmet veren kuruluşlardır. Belediyelerin daha iyi koşullarda hizmet verebilmeleri için güçlendirilmeleri ve yerinden yönetim esasının getirilmesi gerekir.”

Her şeye karşın Bandırma’ya, her alanda hizmet sunmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Mirza, şunları söyledi:

“1/100 binlik plânlarla kentimizin geleceğini kurgulamaya çalışıyoruz. Sanat ve kültür etkinliklerine büyük önem veriyoruz. Sosyal belediyecilik anlamında çalışmalarda bulunuyoruz. Ekonomik durumları iyi olmayan 400 aileye sıcak yemek veriyor, bir o kadar aileye ise kuru erzak yardımı yapıyoruz. Amatör ve profesyonel spor dallarına elimizden geldiğince destek veriyoruz. 500 öğrenciye okul malzemesi desteği sağlıyoruz. Eğitime Destek Evi’mizden hâlen, 6-7 ve 8. sınıf öğrencisi 170 çocuğumuz ücretsiz yararlanıyor. Böylece, ailelerinin ekonomik durumları iyi olmayan çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya çalışıyoruz. Buradan yararlanan öğrencilerimizin başarılı olduklarını görmek, bizi mutlu ediyor.”

Tek isteklerinin, Türkiye’nin aydınlık yarınlara ulaşması ve güzel bir gelecek olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Dursun Mirza:

“Ancak ülkemiz, son yıllarda Atatürk ilke ve devrimlerinden uzaklaştırıldı. Devletin üstlenmesi gerekirken, vakıflar, cemaatler ve özel kuruluşlara bırakılarak, Eğitim Birliği Yasası’ndan uzaklaştırılan eğitimimizin durumu çok kötü. Devlet kadrolarında liyakat esası, yerini partizanlığa bıraktı. Ülkemizin yeniden düzlüğe çıkması için tek yol, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine sarılmaktan geçiyor” dedi.

BGHABER MERKEZİ. kaynak .http://www.bandirma-bld.gov.tr/tr/haberler/baskan-mirza-cydd-gencleri-il...