Darılan Eşeğini Ayrı Bağlasın!

DARILAN EŞEĞİNİ AYRI BAĞLASIN!

Kimsenin etlisine sütlüsüne karışacak halimiz yok. Yalnız işin içine kamu menfaati girerse , bir yazar olarak doğruları yanlışları icraatın başında olanlara bildirmek bizim görevimiz.

Şimdiye kadar yazmadık çizmedikse, bunun sebebi yazdıklarımızın dikkate alınmamasındandır. Söylenenlere kulak verilmezse, bazen boşuna kürek çektiğinizi anlarsınız ve sonuçta ;”bana ne ulan !” deyiverirsiniz.

Bu da böyle bir şey işte …

Efendim, yeni çiçeği burnunda belediye başkanımız, belediye araçlarını özel işlerde mesai haricinde kullanılmasını yasaklayınca, bizlerde bunu sanal medyada duyurup , alkışladık . Gelin görün ki bu konuda rahatı kaçan bazı belediye çalışanları bize darılmışlar .

Valla sizlere bir şeyler söyleyeyim mi?

“darılan eşeğini ayrı bağlasın” herhalde bu halk sözü ne demek istediğimi böylelerine açıklar…

Bu araç kullanım işinden kamuoyu çok memnun. Şimdi biraz acelecilik yapıyoruz gibi ama , olsun diyerek sayın başkanın “AVANS ÇEKME “ işlevine de bir sınırlama veya belirli bölümlerde nasıl kullanılacağı konusunda bir gözlem yaparak , bu işe el atması acaba iyimi olur?

Kötü mü olur ?

Halk arasında “BANKAMATİKCİLER!” diye söylentiyi sağır sultan bile duydu .Böyleleri var veya yok tartışmasına girecek değilim .Böyle işler icraatın başında olanları ilgilendirir. Ben sadece vatandaş olarak , bu konuda gerekli açıklamanın yapılmasını beklemekteyim .

Bir başka değişik konuda örnek vermek gerekirse, mesela belediye bünyesinde niye bir “GIDA BANKACILIĞI” Projesi hayata geçirilmiyor? Bunun örneği Bursa Belediyesinde var. En azından bu işlevin ekonomik yanları araştırılsa sosyal yardımlar konusunda daha yararlı olunamaz mı?

Biliyorum , bu kadarcık kısa bir şikayetname veya istem yazımızdan bile gocunacak olanlar olacak .

Valla biraz evvel dedik ya :

DARILAN EŞEĞİNİ AYRI BAĞLASIN!

YAŞAR KIRBIYIK - 09-04-2019 -BANDIRMA