DEVA Partisi Bandırma İlçe Başkanı Ayşegül Özdemir "Mutlaka Aşı Olalım"

Deva Partisi Bandırma İlçe Başkanı Ayşegül Özdemir düzenlediği basın toplantısında  Aşı karşıtlarına mesajlar vererek aşı olmanın önemine değindi. Özdemir 1 ya hasta olacağız ya da aşı" dedi. İlçe binasında yapılan basın toplantısına  Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Gelecek Partisi İlçe BaşkanıBurhan Deniz ve Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Muazzez Palta’da katılım göstererek  destek verdi.
Basın toplantısında gazetecilere konuşan Özdemir "Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’nin de 2 yıldır pandemi sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirterek “Böylesi pandemiden insanlık ancak 2 yolla kurtulabilir ilk yol, tüm Dünya’nın aynı anda kapanmasıyla olabilir. Ancak bunu gerçekleştirmek kuşkusuz bir ütopyadır. 2. yol ise hastalığı sarkıtarak bu süreçte aşı yoluyla pandemi sona erdirilebilir." değerlendirmesinde bulundu.

Ülkemizdeki sürecin ne yazık ki, doğru kullanılamadığının altını çizen Özdemir " Garip önlemler ile pandeminin durdurulabileceği yanılgısına düşülmüştür. Şöyle ki, çocuklarımızı hastalıktan korumak için okullar kapatılırken tüm fabrikalara ara vermeden üretimlerine devan etmiştir. Gündüz fabrikalarda çalışan anneler babalar akşam virüsü evlere taşımıştır. Bu yanlış uygulamalar hala da devam etmektedir.
Bu virüsü yenmenin ilk şartı, vatandaşları aşılamaktır. Lakin ülkemizde bir kısım çevreler aşının insan sağlığına uzun vadede zarar vereceği gibi saçma sapan ifadeler kullanarak vatandaşların aklını karıştırıyorlar. Bilim bize şunu söylüyor, Covit19 aşısının bugüne kadar hiçbir yan etkisi olmamıştır. Ülke olarak ikinci bir kapanmayı kaldıramayız. Mutlaka aşı olalım.

Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’nin de 2 yıldır pandemi sorunuyla karşı karşıya olduğu belirten Başkan Özdemir “Böylesi pandemiden insanlık ancak 2 yolla kurtulabilir ilk yol, tüm Dünya’nın aynı anda kapanmasıyla olabilir. Ancak bunu gerçekleştirmek kuşkusuz bir ütopyadır. 2. yol ise hastalığı sarkıtarak bu süreçte aşı yoluyla pandemi sona erdirilebilir. Ancak ülkemizdeki süreç ne yazık ki, doğru kullanılamamıştır. Garip önlemler ile pandeminin durdurulabileceği yanılgısına düşülmüştür. Şöyle ki, çocuklarımızı hastalıktan korumak için okullar kapatılırken tüm fabrikalara ara vermeden üretimlerine devan etmiştir. Gündüz fabrikalarda çalışan anneler babalar akşam virüsü evlere taşımıştır. Bu yanlış uygulamalar hala da devam etmektedir.

BİR OLMAK ZORUNDAYIZ

Basın toplantısında ülkemizde birçok yerde başlayan orman yangınlarını değerlendiren Deva Partisi İlçe Başkanı Ayşegül Özdemir “Türkiye yanıyor. Bölge yaşayan mağdur vatandaşlar a hemen yardım edilmelidir. Bu sıradan orman yangınları değil. Aynı anda farklı şehirlerde başlatılan bu yangınlar ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunların bir kısmını teşkil ediyor. Üzerimizde oynanmak istenen bu sinsi oyunlar karşısında bir olmak zorundayız. Çaresiz kaldığımız bu orman yangınları çevre konusunun önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Çevre konusunda çalışmalar yapan Tema Vakfı’nı destekliyoruz. Tema Vakfı’nı hemen ziyaret ederek beraberce neler yapabiliriz görüşeceğiz.

Bir başka sinsi oyunda ülkemizin demografik yapısına yöneliktir. Son zamanlarda sayıları binleri bulan Afgan mültecileri ülkemize ellerini kollarını sallayarak giriyorlar. Bu gelişler uzun vadede ülkemizi farklı sorunlarla karşı karşıya bırakacaktır.

30-07-2021/ BANDIRMA /FOTO.M.YAMANER