Dolandırıcılara Kaptırdığı Altınları Polis Kurtardı

Gönen ilçesinde  telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıttıkları S.Ş.'nin ziynet eşyalarını dolandırdıkları iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı.
T.Ş'yi telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıtan kişi, "FETÖ soruşturmaları ile ilgili arıyoruz" diyerek, altın ve ziynet eşyalarını evine gelecek polise vermesini istedi. T.Ş. ve S.Ş. bir süre sonra eve gelen kişiyi içeri aldı ve ziynet eşyalarını teslim etti. Kendisine polis süsü veren kişinin evden ayrılmasının ardından Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğünde dolandırıldığını anladı.
DOLANDIRICIYA ALTINLARINI KAPTIRDI
Gönen Polis Merkezi Amirliğine gelerek müracaat eden T.Ş. evinin sabit telefon hattından arandığını, kendisini polis olarak tanıtan erkek şahsın " FETÖ soruşturmaları ile ilgili arıyoruz kimlik numaralarınız kullanılarak altın alış verişi yapılmış sizin evinizdeki altınların sahte olma durumu var bu yüzden göndereceğimiz polis Hakan’a altınları tek tek sayarak teslim edin, biz onların gerçek mi sahtemi olduğunu tespit etmek için tahlile göndereceğiz, evde arama yapılacak başka altın çıkarsa sorun yaşarsınız evinizin adresini tekrar bildirin teyit edelim" dedikten sonra telefona eşini istediklerini eşinin telefonla şahıslarla görüştükten sonra ifade vermek için Balıkesir'e gidiyorum oraya çağırıyorlar diyerek evden ayrıldığını daha sonra eve gelen 25 yaşlarındaki kendisini polis Hakan olarak tanıtan erkek şahsa tüm altınları evin içerisinde tek tek sayarak teslim ettikten sonra şahsın evden ayrıldığını,  bir müddet sonra durumun ne aşamada olduğunu öğrenmek için Gönen Emniyet Müdürlüğüne gittiğinde yaşananları anlatınca polislerden dolandırıldığını öğrendiğini belirtmesi üzerine Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşımızın Ramazan Bayramı öncesi yaklaşık 100 bin TL. değerindeki altınlarının alınmasından kaynaklanan mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışma başlatılmış;
İl Emniyet Müdürlüğü   Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde olay saatine yakın zaman diliminde  ilçeye giriş çıkış yapan  şüpheli araçlar ve sürücüler  üzerindeki  araştırmalar ve incelemeler  neticesinde, şüphelinin kullandığı 34 ........plakalı beyaz renkli aracın olay sonrasında Gönen’den Manyas istikametine çıkış yaptığı tespit edilmiş,  yapılan  çalışmalar sonucu araç Edremit Altınoluk Mahallesinde park halinde bulunmuş, Edremit ve Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü  ekiplerince araç gece boyu  beklenilerek şüpheli İ.D.'nin araç başına geldiğinde mağdura ait altınlarla birlikte yakalanarak gerekli işlemler için Gönen ilçe Emniyet Müdürlüğüne  getirilmiş olup soruşturma tamamlandığında adli makamlara sevki sağlanacaktır. 
Mağdur aileye, Ramazan Bayramını üzüntüsüz bir şekilde gerçek bir bayram havasıyla geçirebilmesi için 51 adet cumhuriyet altını, 3 adet yarım altın, 17 adet çeyrek altın 9 bilezik, 2 adet küpe, 3 adet zincir ve 1 adet kolye ikametinde teslim edilmiştir.

BALIKESİR VALİLİĞİ \ BANDIRMA GERÇEK