Dr. Selim Panç

DR. SELİM PANÇ

CHP'nin yeni ilçe başkanı Dr.Selim Panç, yönetim kurulu üyelerini basına tanıtmak ve ne gibi çalışmalar yapacağı konusunda bilgi vermek amacıyla  Kristal Kafe'de sabah kahvaltısında yerel basınla buluştu.

Bendeki kulak, rahmetli İnönü'nün kulağı gibi olduğundan sayın başkanın konuşmasının ve sorulan soruların yanıtlarında tümünü duyamasam da ana içeriği şu kapsamdaydı;

"Farklı bir yönetim anlayışına sahibiz, tüm çalışmalarımızda ana ilkemiz katılımcılıktır.Çalışmalarımıza tüm üyelerimizi ortak ederek, sevgi ve saygı bağını güçlendirmek istiyoruz. CHP'yi, sen-ben zihniyetiyle değil, hep beraber yöneteceğiz. Hedefimiz, partimizi iktidara taşımaktır.

Partimizde birleşimci bir dil kullanarak CHP olarak kentin tüm kırcal damarlarına gireceğiz (Doktor olduğu buradan da belli) Her zaman halkın içinde olup, halkla senli benli olmaya özen göstereceğiz. Parti içinde saygı ve sevgiye önem vereceğiz. Yola çıkarken sloganımız 'GÜLER YÜZLÜ İNSANLAR' dır, yönetim anlayışımızın ana teması da böyle olacaktir.

Millet ittifakına önem veriyoruz, İYİ PARTİ vs SAADET PARTİSİ ile ortak projeler üretmek istiyoruz. Partimizi büyütmek için az oy aldığımız yerlere de gereken desteği vererek, 2023 yılı için CHP ülkeyi bir ağ gibi  saracaktır.

Yıllar önce uygulanan ve zaman zaman kesintiye uğrayan parti içi eğitim programına yakın bir zamanda başlayacağız..."

Sayın Panç'ın içerik bakımından güzel olan konuşmalarından kısa bir bölümünü size aktardım. Yönetim kurulunda tecrübeli isimlerin oluşu, bana göre sayın başkan için artı değerdir. Parti başkanlığı yapmanın belediye meclis üyeliğine benzemediği , daha meşakkatli ve zor makam olduğunu bilerek, şimdilik sevgili kardeşimize kolay gelsin diyorum.

Biraz evvel değindiğim gibi, Sayın Panç'ın yanında tecrübe kokan ekip sayesinde CHP'yi daha iyi yerlere taşıyabileceği inancımız tamdır.

05.02.2020- Bandırma

Yaşar Kırbıyık