Dr.Selim Panç "Yüksek Gerilim Laboratuarı'nı da Beceremediler"

CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç  Bandırma'ya ilk kez söz verildiği ve açıklama yapıldığı halde  hiç bir girişim yapılmayan  Yüksek Gerilim Güç Laboratuarı nı sordu.

 18 Haziran Cuma günü yatırımın yapılacağı yer olarak söz edilen  Ömerli Kırsal Mahallesini  ilçe yönetim kurulu ve partili üyeleriyle birlikte  ziyaret eden Başkan Panç burada basın açıklaması yaptı. 

DR.SELİM PANÇ'IN BASIN AÇIKLAMASI

Bandırma’mızın Ömerli ve Erikli  mahallesi yakınlarında yapılacağı konusunda söz verilen Yüksek Güç ve Yüksek Gerilim Laboratuvarı projesi 24 Haziran 2018  seçimlerinde seçim vaadi olarak kullanılmıştı.
Seçimin ardından 3 yıl geçse de, 2019’da temeli atılacak denilen bu proje ile ilgili tek bir adım bile atılmadı!
Ortada atılan temel yok, yerine getirilen prosedürler yok!
Yapılacağı sözü verilen bu proje ile yüzlerce insanımız, gencimiz  doğrudan; nakliye, işçilik ve dönemsel çalışma programları ile de yine yüzlerce insanımız da dolaylı olarak iş ve ekmek sahibi olacaktı!
Yaklaşık 330 dönüm araziye kurulacak 14 labaratuvar  ile bu tesiste teknoloji geliştirme ve akreditasyon işlemleri yerine getirilecekti!
Sonuç olarak proje ertelene ertelene yatırım planında 2021 yılında yapılacak listesine kadar ertelendi; fakat görülüyor ki bu yıl da çivi çakılmadan yine ertelenecek!
Ya da AKP Yeniden Bandırma’yı cezalandıracak.
Aldığımız duyumlara göre de bu proje  başka bir şehre proje taşınacak!
İşletmelere çökmeyi, yandaşa kıyak geçmeyi, yurt dışında dahi 5li çeteye iş bağlamayı kendine görev edinmiş AKP siyasetinin Bandırma’ya reva gördüğü bu mu?
AKP’nin yetkili organlarını ve ilgili kurumları açık yüreklilikle bu konu ile ilgili kamuoyunu aydınlatmaya davet ediyoruz!
Hamaset ile değil resmi raporlar ve iş-proje planını açıkça paylaşmaları kamuoyuna karşı görevleridir!
Yapılacak-edilecek  vaadlere   artık   Bandırmalıların karnı toktur!
Bandırmalıların , iktidardan beklentisi ,  verilen  sözlerin yerine getirilerek ,  işsizliğin hat safhada olduğu bu  dönemde bu yatırımın bir an önce başlayarak , istihdama açılmasıdır.
Bizler konunun yakınen takipçisi olmaya da devam edeceğiz….
Dr Selim Panç
CHP Bandırma İlçe Başkanı

18-06-2021