Dünya Temizlik Günü'nde Bandırma'dan Üzücü Manzaralar

Dünya Temizlik Gününde Bandırma'da çevrecilerden  örnek etkinlik.

Bandırma,Manyas'tan  çevre gönüllüleri, Bandırma Rotary Kulübü,Tema Vakfı,Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisi ,911 Arama Kurtarma, Sivil Yaşam Derneği SİYAMDER ,Kızılay Çevre gönüllüleri,CHP Bandırma üyeleri olmak üzere  Balıkesir Büyükşehir  ve Bandırma Belediyesi’nin de destek verdiği 21 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde  kentin farklı noktalarında eş  zamanlı çevre etkinlikleri düzenlendi.

Halkın yoğun kullandığı alanlar olarak  Bandırma Mendireği ,Zıraat Bahçesi ,Livatya sahili olmak üzere kentin önemli  noktalarında  duyarsız vatandaşların uluorta bıraktığı çöpler eş zamanlı  çevre gönüllüleri tarafından  bir kez daha  temizlenerek  duyarlı olmaya çağrı yapıldı.

BAŞKAN'DA SİTEM  : DEVAMLI ÇALIŞMA YAPILSA DA..

  Etkinliklerde  yüzlerce kilo çöp ve atık toplanması üzüntü yaratırken vatandaşlar çevreyi ve halkın ortak kullanım alanlarını kirletenlerin caydırıcı ağır cezalandırılması istenirken sabah saatlerinde Livatya’da gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliğine eşlik eden  Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “Livatya Bölgemiz Bandırma’nın en kirli bölgelerinden biri.  Ne yazık ki, deniz kenarına gelen vatandaşlarda tüm atıkları yerlere atıyorlar. Bandırma Belediyesi olarak çevreye duyarlı bir belediyeyiz. Temizlik elemanlarımız burada devamlı çalışma yapsalar da yeterli olamıyorlar. Bu konuda vatandaşlarımızın biraz daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.” Dedi.

19-09-2021-HAYRETTİN İLDAM