Dursun Mirza ve Mehmet Tüm 78 Kuşağı Buluşma Gecesinde

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm 78 kuşağı okul arkadaşlarıyla Balıkesir'de düzenlenen gecede buluştu.

Balıkesir 78 kuşağının mücadelesi içerisinde gerek birlikte mücadele eden gerekse karşıt görüşte olanların Facebook'ta Fotoğraf ve Anı Paylaşım Grubu’nda yıllar sonra bir araya gelerek  düzenlenen buluşma  gecesi Balıkesir Asya Oteli’nde gerçekleştirildi.

Günümüzde farklı il ve bölgelerde yaşamlarını sürdüren  Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmecilik Yüksek Okulu (BTİYO) ve Necati Bey Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gördükleri dönemde gençlik mücadelesinin içinde yer alanlar 40 yıl sonra Balıkesir’de buluştu. 80 öncesi ve devamında mücadele verenlerin düzenlenen yemekli gecede buluşması duygulu anlar yaşatırken dönemin sloganları marşları şarkıları aynı heyecanla söylendi. Süreçte vefat eden arkadaşlar anıldı ve yapılan konuşmalarda, geçmişte birbirlerine farklı yaklaşan birçok siyasi görüşe mensup kişilerin 40 yıl sonra bir araya gelmesinin gelinen son süreçte çok daha bir anlam kazandığına vurgu yapıldı.

BANDIRMA GERÇEK- M.LEVENTOĞLU -VİDEO SAFFET YILMAZ