Edincikspor Atletleri Kyzikos Ultra Maratonunda

EDİNCİKSPOR ATLETLERİ KYZİKOS ULTRA MARATONUNDA TER DÖKTÜ

Erdek – Kapıdağ Yarımadası’nda bu sene ilki düzenlenen Kyzikos Ultra Maratonunda 600 sporcu içerisinde Edincikspor Kulübü lisanlı atletleri de yer aldı.

Ahmet Demirhan, Erinç Çaylak, İsmail Dayılar, İsmail Güzsoy, Tarık Demirbilek, Umut Turuplu’dan oluşan Edincikspor atletizm takımı 22 ve 85 km yarışlarında başarılı bir şekilde mücadele ederek kulübü bu sezon içerisinde katılım sağladığı 4. Atletizm müsabakasında da en iyi şekilde temsil ettiler.

Daha önce Leylek Festivali kapsamında gerçekleşen 15. Uluslararası Leylek Festivali Koşusunda, Uluslararası Longoz Koşusunda ve Bursa Osmangazi 14. Uluslararası Tarihi Kent Koşusunda ter döken Edincikspor Kulübünün lisanslı atletleri 4. Deneyimlerini Erdek’te gerçekleşen Kyzikos Ultra Maratonunda yaşadı. Bir sene içerisinde 4 Uluslararası etkinliğe katılarak bu alanda ciddi atılım gerçekleştiren Kulübümüz; futbol, bisiklet ve güreş branşlarında da mücadelesini sürdürmeye devam edecektir. Önümüzdeki dönemde atletizmde ki lisanlı sporcu sayısını arttırarak başta Edincik ve Bandırma’da atletizm sporuna karşı ilginin arttırılmasını amaçlayan Kulübümüz bu tür organizasyonlara katılım sağlamaya ve destek vermeye devam edecektir.

07-10-2019/BANDIRMAGERÇEK/Edincikspor Kulübü Derneği-Hakkı Zahır İpek