Ekrem Başaran "CHP'li Aytekin İddialarını Ispatlasın "

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir Merkez Havaalanı ile ilgili oluşturulan spekülasyonları değerlendirdi.

EKREM BAŞARAN: HAVAALANINI MUMLA MI AYDINLATALIM?

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in “18 aydır tek bir uçağın inmediği havalimanı için ihale yaptılar” diyerek kamuoyunu yanıltıcı yalan ve iftira söyleminde bulunduğunu belirten Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, “Balıkesir Merkez Havalimanı hali hazırda açık ve işletilmektedir. Havalimanına düzenlenen seferler, seferlerin çeşitliliği, sefer sayıları, fiyat uygulamaları ve zamanları bölgenin yolcu potansiyeline bağlı olarak havayolu kuruluşlarının filo büyüklükleri ve ticari tercihleri doğrultusunda havayolu şirketleri tarafından belirlenmektedir.

CHP’Lİ AYTEKİN, YİNE YALAN ve İFTİRA SİYASETİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR…

Ayrıca; Balıkesir Merkez Havalimanı’nda Ticari, Hava Ambulans, Özel Jet, Jandarma Trafik Denetleme Hava Araçları ve Yangınla Mücadele Uçuşları halen aktif olarak yapılmaktadır. CHP’li Vekilin iddia ettiği gibi ‘Havaalanında yer hizmetleri çalışıyor, bankolarda personel çalışıyor, kule çalışıyor, güvenlik çalışıyor. Ama uçak çalışmıyor” iddiası tamamen yalan ve gerçek dışı bir söylemdir. Ambulans uçak ve diğer uçakların kullanımı bile yeter. Havaalanını mumla mı aydınlatalım. Gerçi CHP’li Aytekin için önemli değil. Yatırımı nasıl olsa Ak Parti yapıyor. Ama unuttukları bir şey var. Hizmet lafla değil projeyle, icraatla yapılır. Ak Parti bugüne kadar Milletiyle birlikte onların olmaz dediği, hayal bile edemediği bir çok hizmeti yüzünün akıyla tamamladı. Onun için hizmet ve yatırım bizim işimiz.

KÖHNE ZİHNİYETİN TEMSİLCİLERİNİN AKLI, YAPILANLARI ANLAMAYA YETMEZ…

Ak Parti’nin yaptığı hizmetleri yok sayan siyaset anlayışını benimseyen, yalan, iftira, algı operasyonlarıyla köhne zihniyetin temsilciliğini yapanlar, Ak Parti’nin 20 yılda ülkemizde gerçekleştirdiği hizmetleri anlamalarını beklemek iyimserlik olur. Çünkü, CHP’li bu arkadaşlarımızın aklı, bunları anlamaya yetmez. Onlar sadece ve sadece ancak konuşmayı

bilirler. Proje üretmekten yoksun olanlar, gerçekleştirilen projeleri hayal bile edemezler. 20 yıldır Ak Parti, milletiyle birlikte bugüne kadar yapılamayan ve hayal dahi edilemeyen projeleri gerçekleştirmiş, gerçekleştirmeye devam etmektedir. Onun içindir ki, hizmeti de, yatırımı da yaparsa ancak ve ancak Ak Parti yapar.

CHP’Lİ AYTEKİN, İDDİALARINI İSPATLASIN…

CHP’li Aytekin’in, “Balıkesir Merkez Havaalanı şimdi de 1 milyon 150 bin kw elektrik ihalesine çıkıldı. Muhtemelen ihaleyi alacak şirket de belli. Sadece kılıfına uydurmak için ihaleye çıkılıyor. 30 Eylül'de ihale için son teklif verilecek, sonucu göreceğiz” şeklindeki iddiasının tutarsızlığına dikkati çeken İl Başkanı Ekrem Başaran, “Bu iddialar ispat isteyen iddialardır. Bahse konu ihalenin şartnamesi bellidir. İhale şartnamesinde, açık ihale olacağı açıkça belirtilmiştir. "4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında bulunan idarelerce; elektronik haberleşme hizmetleri ile serbest tüketici olmaları halinde elektrik ve doğalgaz ihtiyaçlarının ihale yolu ile temin edilmesi esastır.

İHALE ŞARTNAMESİNİN NE OLDUĞUNU BİLMEYENLERİN İDDİALARI BİZİM VE MİLLETİMİZ İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR…

Buna göre; Havalimanının işletmeye elverişli halde tutulması, kamu hizmetinin kesintiye uğramadan sürdürülebilmesi ve işletmenin idamesi için gerekli asgari düzeyde elektrik enerjisi zorunlu olarak kullanılmaktadır. Devlet Havalimanları İşletmesi Daire Başkanlığı bu doğrultuda Havalimanı Başmüdürlük/Müdürlüklerini ihale işlemlerini yapması için yetkilendirmiştir. Balıkesir Merkez Havalimanı da 2022 yılı elektrik enerjisi alımı için 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında açık ihale usulü ile ihaleye çıkmıştır. İhale ilanı Kurumun web sayfasından da görülmekte olup, 30.09.2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. İhale Şartnamesi de, ihale usulü de bellidir.

HER İŞLETME, AÇIK OLARAK YAPILACAK OLAN İHALEYE GİREBİLİR…

Sonuç olarak, Devlet Havalimanları İşletmesi Daire Başkanlığı, cari harcama kalemlerinden olan elektrik giderlerinin mümkün olduğunca piyasa fiyatının altına alınabilmesi için ihtiyacın ihale yoluyla temin edilmesi için böyle bir ihale açmıştır. Bu hizmeti verebilme yeterliliğinde olan her işletme ihaleye girebilir. Buna bir engel yoktur.

İHALE GÜNÜ GELMEDEN ÇIKSIN AÇIKLASIN…

Bu ihaleden; ‘Muhtemelen bu ihaleyi alacak şirket belli. Bu ihale rant yaratacak. Sadece formaliteleri yerine getirerek ihale yapılıyor’ iddiasında bulunan CHP’li Aytekin, madem ki ihaleyi alacak şirketi ve elde edilecek rantı biliyor, ihale günü gelmeden açıklasın.

ÜLKEYİ YÖNETMEYE KALKANLAR, DAHA İHALE ŞARTNAMESİNİ OKUMAKTAN, ANLAMAKTAN HACİZLER…

Ama bu arkadaşlar her zamanki gibi sırf algı oluşturmak, isimlerini duyurmak, yalan ve iftira atsalar da “Bakın halkın hakkını savunuyor” desinler diye her yola başvuruyorlar. Sayın Aytekin, halkımız kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Ülke yönetmeye kalkanlar, daha ihale şartnamesini okumaktan hacizler. İftira ve yalanla işi götürmeye çalışıyorlar. Siz ne derseniz deyin, hangi yalana ve iftiraya başvurursanız vurun. Milletimiz her şeyin farkında. Milletin partisi Ak Parti Milletiyle birlikte el ele, omuz omuza Türkiye’mizi, Balıkesir’imizi geleceğe taşımak için çalışıyor.

CHP’LİLER, ÜLKEMİZİN VE BALIKESİR’İMİZİN AYDINLIK GELECEĞİNİ ENGELLEYEMEYECEKLER…

CHP’nin köhne ve karanlık siyaseti, ülkemizin aydınlık geleceğini engelleyemeyecek. Bugün Balıkesir’imizde dün olmayan, Koca Seyit Havalimanı ve Balıkesir Havalimanı bunun kanıtıdır. Ak Parti’nin Balıkesir’imize yaptığı yatırımlar ve hizmetler halkımız tarafından gayet iyi bilinmektedir. Bu hizmetlerimiz ve yatırımlarımız artan bir şekilde devam etmektedir. Yapılanları inkar eden siz CHP’liler gölge etmesin, başka ihsan istemez. Güçlü Türkiye için Durmak Yok Yola Devam” şeklinde konuştu.

AK PARTİ BASIN BÜROSU